Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Kapela „Lipka” z Zaolzia w Pułtusku

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Szkoda tylko, że tak mało widzów przyszło na bezpłatny koncert, tak popularnej w Czechach i wśród Polonii na Zaolziu kapeli. A można było wziąć ze sobą dzieci lub wnuczęta i spędzić miło popołudnie przy sprzyjającej aurze i dobrej muzyce.

Mieszkańcy Pułtuska mogli w sobotę usłyszeć w amfiteatrze Domu Polonii, Kapelę góralską „Lipka” z Zaolzia w Czechach. Grupa dział od 1999 roku i gra muzykę górali ze Śląska i rejonu karpackiego. Muzyka ludowa jest ich pasją. Mieli też już swój występ dla Czeskiej Telewizji Program 1.
Publiczność pułtuska razem z zespołem śpiewała min. „W murowanej piwnicy” czy „Hej sokoły”.

Szkoda tylko, że tak mało widzów przyszło na bezpłatny koncert, tak popularnej w Czechach i wśród Polonii na Zaolziu kapeli. A można było wziąć ze sobą dzieci lub wnuczęta i spędzić miło popołudnie przy sprzyjającej aurze i dobrej muzyce. Ci co przybyli, mogli skosztować tradycyjnych wypieków cukierniczych Domu Polonii.

al


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB