Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Szachiści Nadnarwianki spadli do II ligi

Autor zdjęcia: www.mosir.pultusk.pl

Podziel się:

Najlepiej zaprezentował się z zawodników Nadnarwianki Michał Bartel, który nie przegrał żadnej swojej partii. Do walki o Mistrzostwo I Ligi, zespół przystąpił osłabiony brakiem dwóch podstawowych zawodników (Leniart, Kuźmicz).

Niestety szachiści Nadnarwianki Pułtusk spadli do II Ligi szachowej. Mistrzostwa zostały rozegrane w Jastrzębiej Górze, systemem kołowym (rundowym) na dystansie 9 rund. Tempo gry:90 minut na 40 posunięć plus 30 minut na dokończenie partii z dodawaniem 30 sekund na każde posunięcie od początku partii.
Najlepiej zaprezentował się z zawodników Nadnarwianki Michał Bartel, który nie przegrał żadnej swojej partii.
Jeszcze rok temu szachiści Nadnarwianki grali w Extralidze - najwyższej klasie rozgrywek w Polsce.
Do walki o Mistrzostwo I Ligi, zespół przystąpił osłabiony brakiem dwóch podstawowych zawodników (Leniart, Kuźmicz).
Drużyna występująca w składzie: Adam Czajkowski, Łukasz Jarmuła, Anna Gasik, Pavel Shkapenko, Michał Bartel, Piotr Mickiewicz, Dionizy Barwiński, Elżbieta Sosnowska - zajęła 9 miejsce w stawce 10 drużyn i spadła do II Ligi (3 zespoły spadły).

W I rundzie nasz zespół pokonał MLKSz Myślenice 4:2. Swoje partie wygrali: Piotr Mickiewicz i Anna Gasik. Na remis zagrali: Łukasz Jarmuła, Pavel Shapenko, Michał Bartel i Adam Czajkowski.

Drugą runde Nadnarwianka zremisowała 3:3 z DRAKON SKOK Chmielewskiego Lublin. Swoje mecze wygrali: Piotr Mickiewicz i Michał Bartel. Remis był w partii Adama Czajkowskiego i Łukasza Jarmuła.

Rundę trzecią nasi zawodnicy przegrali 5:1 z AKADEMIA SZACHOWA Gliwice II. Punkty zdobyli: Piotr Mickiewicz i Michał Bartel.

W czwartej rundzie Nadnarwianka przegrała 4:2 z Sz. S.O.N. ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza II.
Partię swoją wygrał Michał Bartel, na remis zagrała Anna Gasik i Łukasz Jarmuła.

W kolejnej rundzie minimalna przegrana z OKSiR Baumatech Wisznia Mała 2,5:3,5. Łukasz Jarmuła, Pavel Shkapenko, Michał Bartel, Adam Czajkowski i Anna Gasik – zremisowali swoje partie. Niestety swoją przegrał Piotr Mickiewicz.

Identyczną porażką Nadnarwianka zanotowała w meczu z LKS WRZOS Międzyborów 2,5:3,5. Michał Bartel, Pavel Shkapenko, Elżbieta Sosnowska. Wygrał Piotr Mickiewicz, a przegrał Adam Czajkowski i Łukasz Jarmuła.

Siódmą rundę pułtuszczanie przegrali 2:4 z SSz GMINY Pawłowice. Wygrał Michał Bartel. Piotr Mickiewicz i Pavel Shkapenko zagrali na remis. Elzbieta Sosnowska, Dionizy Barwiński i Łukasz Jarmuła swoje pojedynki przegrali.

W ósmej rundzie Nadnarwianka pokonała 3,5:2,5 UKS HETMAN Częstochowa. Tym razem wygrali: Pavel Shkapenko, Adam Czajkowski i Anna Gasik. Zremisował – Michał Bartel, a przegrali: Piotr Mickiewicz i Łukasz Jarmuła.

W ostatniej rundzie nasz zespół pokonał KSz MIEDŹ Legnica 4:2. Wygrali: Anna Gasik i Piotr Mickiewicz. Na remis zagrali: Łukasz Jarmuła, Pavel Shkapenko, Michał Bartel, Adam Czajkowski.

Łączna pula nagród wyniosła 8700 złotych (w tym 1 tysiąc nagrody rzeczowe). Zwycięzca otrzymał 4 tysiące złotych (OKSiR Baumatech Wisznia Mała), drugi zespół - 2,5 tysiąca złotych (AKADEMIA SZACHOWA Gliwice II), a trzeci 1,2 tysiąca złotych (KSz MIEDŹ Legnica). Dwa czołowe zespoły awansowały do Extraligi.

Rok temu w grając w Extralidze, Nadnarwianka również była 9, co też dało spadek.
Wieloletnim kierownikiem drużyny jest Tadeusz Nycz.

Życzymy powodzenia w przyszłym sezonie i szybkiego awansu. Choć to nie będzie takie łatwe. W tym roku II liga liczy 37 zespołów.
al

źródło: www.mosir.pultusk.pl oraz www.mistrzostwa.chessbrains.pl

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB