Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Winnickie drogi

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Nie zabrakło pytania do Przewodniczącego Rady Powiatowej Wiesława Cienkowskiego. Radni pytali o drogę Winniczka-Bulkowo, tego odcinaka przez las, którego właścicielem jest Nadleśnictwo.

Radni Gminy Winnica na piątkowej sesji mieli dużo różnych pytań do Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Pułtusk – Włodzimierza Kaczmarczyka.
Nie zabrakło pytania do Przewodniczącego Rady Powiatowej Wiesława Cienkowskiego. Radni pytali o drogę Winniczka-Bulkowo, tego odcinaka przez las, którego właścicielem jest Nadleśnictwo. Chcieli się dowiedzieć, kiedy ten odcinek drogi zostanie zrobiony. Odpowiedzi udzielił, Dyrektor Zarządu Dróg, mówiąc, że sprawy są w toku. Nie wiadomo jeszcze czy droga zostanie przekazana nieodpłatnie, czy trzeba będzie za nią zapłacić.
Pytano także Wójta o chodnik w Winnicy, który jest przekładany. Wójt Mariusz Kowalewski wyjaśnił, że inwestycja jest robiona na koszt Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który jak się okazało zrobił chodnik na prywatnych gruntach i teraz trzeba było chodnik przełożyć w pas drogowy.
Dociekano, kiedy będzie poprawiona droga w Błędostowie. Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w odpowiedziach zobowiązał się do szybkiego poprawienia drogi. Sam przyznał, że była zrobiona w przedziwny sposób. Jak ustaliliśmy, modernizacja rozpoczęła się w poniedziałek i w tym tygodniu zostanie ukończona.
Gmina Winnica dołoży także 500 tysięcy złotych do drogi powiatowej Pokrzywnica – Golądkowo. Powiat około 1,2 miliona i Gmina Pokrzywnica również 500 tysięcy złotych. Wkład gmin i powiatu ma wynieść 50%.
Kierownik oddziału powiatowego ARiMR a zarazem Przewodniczący Rady Gminy, mówił że trwa przyjmowanie tzw. wniosków suszowych. Poinformował również, że wpłynęło około 20 wniosków na tzw. małego rolnika ze wszystkich gmin powiatu pułtuskiego. Na sesji obecny był również radny powiatowy Wiktor Nałęcz.
al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB