Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Spór o Dni Patrona Miasta

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Burmistrz z radnym spokojnie sobie gaworzyli. Również o tym, że w ramach Dni Patrona bez polityki, jeden z kandydatów chodził sobie z wiatraczkami.

Na sesji Rady Miejskiej radni opozycji mieli wiele zastrzeżeń dotyczących Dni Patrona Miasta św. Mateusza. Radny Ryszard Befingier - można powiedzieć wywołany do dyskusji przez Burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza słowami , że udało się zaoszczędzić 100 tysięcy złotych - zażądał szczegółowego wyliczenia z uwzględnieniem kosztów jakie poniosły spółki miejskie.
Radny Ireneusz Purgacz - pytał o zaproszenia dla byłych Burmistrzów, brak wymienienia Akcji Katolickiej (inicjatora) - jako jednych z organizatorów Dni Patrona Miasta Pułtuska św. Mateusza.
Dni, których Patronem jest święty kościoła katolickiego - ewangelista Mateusz.
Radny pytał również, dlaczego zabrakło przeciągania liny - zawodów cyklicznych od lat. Spodziewał się patronatu ministra nad tymi popularnymi zawodami - o jego Puchar. Burmistrz na to odpowiedział, że nie chciał polityki. Radny - "Ale na dożynkach było". Burmistrz na to: bo tam nie było wcześniej przeciągania liny pod patronatem posła.
I tak spokojnie panowie sobie gaworzyli. Również o tym, że w ramach Dni Patrona bez polityki, jeden z kandydatów chodził sobie z wiatraczkami.
Poseł zapewne zostanie posłem, a może i ministrem. Natomiast minister, może zostanie posłem albo wiecznym kandydatem na posła.
Tak można w skrócie komicznym podsumować wymianę grzecznościową.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB