Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Wrażenia z Pułtuska Burmistrza Senicy

Podziel się:

Mogą być tylko te najlepsze i najpiękniejsze. Polska i miasto Pułtusk pozostawiły we mnie najlepsze wspomnienia. Malownicze miasto, które łączy w sobie historię z nowoczesnością. Zainteresowała mnie bogata historia i dzieje miasta, jego rozwój, które są pięknie spracowane w muzeach. Wielkim atutem miasta dla rozwoju turystyki jest Dom Polonii i rzeka Narew. Same centrum i rynek ma bardzo dobrą lokalizację, nie prowadzi tutaj żadny główny ruch tranzytowy dla samochodów, co pozwala miastu zorganizować kulturalne, sportowe i towarzyskie imprezy na wysokim poziomie - mówi Burmistrz Senicy Branislav Grimm.

Zwróciłem się do Mera Senicy - niedawno goszczącego w Pułtuska z kilkoma pytaniami. Zapytałem: Jakie wrażenia po pobycie w Pułtusku, jakie są pana odczucia? Czy Pułtusk urzekła swoim wyglądem? Co się najbardziej podobało, a co rozczarowało? Jak widzi dalszą współpracę miast partnerskich, Senicy i Pułtuska, tak aby służyło to obu miastom?
Musze powiedzieć, że pan Branislav Grimm bardzo szybko udzielił odpowiedzi. Przeczytajcie, co pisze Kurierowi Pułtuskiemu - Burmistrz Senicy.

Wrażenia i odczucia z Pułtuska

Mogą być tylko te najlepsze i najpiękniejsze. Polska i miasto Pułtusk pozostawiły we mnie najlepsze wspomnienia: nowocześnie rozwijające się we wszystkich aspektach społeczeństwo miasta, które jednocześnie troszczy się o jego historię, dużo szczerych i chętnych ludzi do pozostawienia swojego ,,śladu na Ziemii,, właśnie w Pułtusku. Wszędzie widziałem porządek, organizację, dbałość o środowisko naturalne i poprawę warunków życia obywateli. Pomysłowo zaprojektowana komunikacja, ciekawa przyroda.

Wrażenia z Pułtuska

Malownicze miasto, które łączy w sobie historię z nowoczesnością. Zainteresowała mnie bogata historia i dzieje miasta, jego rozwój, które są pięknie spracowane w muzeach. Wielkim atutem miasta dla rozwoju turystyki jest Dom Polonii i rzeka Narew. Same centrum i rynek ma bardzo dobrą lokalizację, nie prowadzi tutaj żadny główny ruch tranzytowy dla samochodów, co pozwala miastu zorganizować kulturalne, sportowe i towarzyskie imprezy na wysokim poziomie. Mile mnie zaskoczyły chęci wolontariuszy i organizatorów dni św.Mateusza. Wszyscy byli uśmiechnięci, pomagali szybko i z satysfakcją jak własną tak wykonawców i gości. Nic dziwnego, że imprezy sportowe – biegi miejskie, turniej szachowy, były tak hojnie reprezentowane obywatelami miasta. Program kulturalny i imprezy towarzyszące zostały pomyślane tak, aby były dla każdej grupy wiekowej i musiały się naprawdę podobać wszystkim.
Rangę znaczenia urzędu i jego decyzji, podnosi fakt iż radni są ubrani w togach, którzy podobnie jak w Senicy oceniają osobności z różnych dziedzin z zapisem do księgi pamięci miasta. Film, który widzieliśmy był nakręcany w Pułtusku co świadczy o pięknie waszego miasta i jego prestiżu. Odzwierciedla to również chęci ludzi do współpracy ze sobą a uda się to tylko nielicznym miastam.
Bardzo pouczające były spotkania z pracownikami Urzędu Miasta. Była szczera wymiana poglądów, doświadczeń, które wykazały, że oba miasta partnerskie borykają się z tymi samymi problemami.

Dalsza współpraca miast

Okazało się, że po wzajemnym zapoznaniu się nas burmistrzów mogę powiedzieć, że z p.Krzysztofem Nuszkiewiczem mamy wiele wspólnego. Jesteśmy zarówno nauczycielami, obaj byliśmy dyrektorami szkół i obaj chcemy stworzyć dla naszych mieszkańców jak najlepsze warunki dla rozwoju życia w naszych miastach, we wszystkich dziedzinach. Podczas dyskusji, jak to zrobić, mieliśmy wspólne zdania na rozwiązanie problemów. Wymieniliśmy dużo własnych doświadczeń o organizacji i zarządzaniu urzędem miasta. Te rozmowy wzbudziły sugestie dotyczące dalszej współpracy, z których należy wymienić: wymiana zespołów artystycznych, wypożyczenie eksponatów muzealnych dotyczących historii miasta, organizacja wspólnej wymiany wystaw artystów, uczestnictwo w imprezach sportowych - szczególnie biegów, szachy i zespołów młodzieżowej piłki nożnej, wzajemne przekazywanie biuletynów miejskich, przywrócenie współpracy partnerskich szkół podstawowych, nawiązywania kontaktów dla biznesu i wizyty kierowników różnych wydziałów Urzędu Miasta. Działania te z pewnością posuną rozwój obu miast.
Nie mogę powiedzieć, co pozostawiło na mnie największe wrażenie. Podobało mi się wszystko. Mój pobyt był bardzo dobrze zorganizowany , a nie wiedziałem, że na koniec pobytu w Polsce było mi dane zwiedzić zabytkową Warszawę, gdzie byłem w kościele św.Krzyża i mogłem uczcić pamięć geniusza muzyki- Fryderyka Chopina.

Drodzy mieszkańcy Pułtuska, życzę Wam w imieniu naszej delegacji wszystkiego najlepszego i serdecznie dziękuję za wspaniałe przyjęcie i pobyt w Waszym pięknym mieście. Liczę na dalszą owocną współpracę. Tak pisze Branislav Grimm - Burmistrz Senicy, Miasta Partnerskiego.

al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB