Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Chciał 20 tysięcy złotych

Podziel się:

To już kolejny zatrzymany mężczyzna przez ciechanowskich kryminalnych, który próbował odebrać pieniądze od seniorki. Jego ofiarą niemal nie padła 68-letnia mieszkanka Ciechanowa. Rzekomy wnuczek zatelefonował do niej z prośbą o wsparcie finansowe. Chciał pożyczyć 20 tysięcy złotych.

To już kolejny zatrzymany mężczyzna przez ciechanowskich kryminalnych, który próbował odebrać pieniądze od seniorki. Jego ofiarą niemal nie padła 68-letnia mieszkanka Ciechanowa. Rzekomy wnuczek zatelefonował do niej z prośbą o wsparcie finansowe. Chciał pożyczyć 20 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali odbiorcę na gorącym uczynku. Teraz grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od telefonu, jaki odebrała 68-letnia mieszkanka Ciechanowa. Mężczyzna, który przedstawił się jako jej wnuczek, poprosił o wsparcie finansowe gdyż jest sprawcą wypadku komunikacyjnego gdzie jest ranna osoba. Pieniądze będą mu potrzebne na odszkodowanie lub załatwienie sprawy z policją.

Na szczęście ofiara wykazała się dużą czujnością. Podejrzewając, że ma do czynienia z oszustem od razu powiadomiła dyżurnego Policji. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego natychmiast podjęli czynności operacyjne w tej sprawie. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji, w ich ręce na gorącym uczynku wpadł 24-letni mieszkaniec Ciechanowa. Mężczyzna już został przesłuchany i usłyszał zarzut oszustwa. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kolejny raz ostrzegają przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka”. Ich ofiarami najczęściej padają ludzie starsi oraz samotni. Apelujemy o ostrożność i rozwagę. Jeżeli już decydujemy się pożyczyć komuś pieniądze, najpierw sami zadzwońmy do tej osoby i upewnijmy się, że to rzeczywiście ona zwracała się do nas z prośbą. Nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym pośrednikom!

źródło: http://www.kwp.radom.pl/

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB