środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Marchewkowy ból

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Zespół Lady Pank śpiewał kiedyś tak: „W marchewkowym stanie jest najlepiej mi - Rosnę sobie dołem głowa górą nać - Kto mi powie co się jeszcze może stać”. Agencja Rynku Rolnego hucznie promuje swój program „Owoce w szkołach”.

Zespół Lady Pank śpiewał kiedyś tak: „W marchewkowym stanie jest najlepiej mi - Rosnę sobie dołem głowa górą nać - Kto mi powie co się jeszcze może stać”. Agencja Rynku Rolnego hucznie promuje swój program „Owoce w szkołach”. Prezesa ARR powołuje Premier na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi w porozumieniu z ministrem finansów.
Głównym celem programu Wspólnej Polityki Rolnej „Owoce i warzywa w szkole” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.
Szkoły otrzymują warzywa zapakowane w torebki, które dostarcza firma. Następnie są rozdawane uczniom.
Niestety owoce i warzywa, w tym marchewki – zdarzają się takie, iż lepiej ich nie spożywać. Może skończyć się to źle. Po otwarciu są śliskie i zapach nie zachęca do zmiany nawyków żywieniowych. Wręcz przeciwnie.
Dyrektorzy i nauczyciele pułtuskich szkół, z którymi udało się porozmawiać mówią, że reklamują nie nadające się do spożycia warzywa i nie mają problemu z współpracą z firmą, która dostarcza produkty.
Zaznaczają, że nie mogą otwierać torebek, ale po otwarciu w szkole przez dzieci nauczyciele sprawdzają, czy są zdatne do spożycia. Jak nie – lądują w przysłowiowym koszu.
Rodziców zaś prosimy również o wzmożoną czujność w tym zakresie i zgłaszanie do dyrekcji szkół o fakcie zepsutych owoców i warzyw. Wiele dzieci otwiera torebki dopiero w domu. Natomiast sanepid – mógłby częściej kontrolować – dostarczane owoce i warzywa.
Przecież za wszystko płacimy i tak z naszych podatków. Choć mam nadzieję, że nie płacimy również, za zgniłe i śmierdzące. Dopytamy.
al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB