Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Spotkanie z Czesławem Dubiejko

Podziel się:

Spotkanie poświęcone pamięci Czesława Dubiejka, wybitnego bibliotekarza, archiwisty, pedagoga odbyło się w czytelni Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela.

Spotkanie poświęcone pamięci Czesława Dubiejka, wybitnego bibliotekarza, archiwisty, pedagoga odbyło się w czytelni Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela.
Swą wieloletnią pracą dał wyraz miłości do Ziemi Pułtuskiej. Spotkanie połączone z prezentacją wystawy pt.: „Czesław Dubiejek – Człowiek Kultury” zorganizowano w ramach Dni Patrona Pułtuska Św. Mateusza. Wystawę zrealizowano z projektu „Zatrzymać czas… znaczniki tożsamości Ziemi Pułtuskiej”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2015.

Organizatorem spotkania i wystawy jest Pułtuska Biblioteka Publiczna im. J. Lelewela. Patronat honorowy nad wystawą objęli: Starosta Pułtuski, Burmistrz Miasta Pułtusk, Pułtuskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne, Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Pułtusku.
Swoimi wspomnieniami podzielili się współpracownicy i przyjaciele Czesława Dubiejka, m. in.: Daniel Ciok, Piotr Kalinowski, Edward Malinowski, Halina Wichrowska, Barbara Walkiewicz, Urszula Witkowska, Marianna Woźniak, Kazimierz Wiesiołek.
Zapraszamy do zwiedzania wystawy w godzinach otwarcia Biblioteki do 30 listopada.
al


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB