środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Ryszard Befingier – wstrzymał się

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Uroczysta nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej zainaugurowała oficjalnie obchody Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza. Gościem sesji był min. Honorowy Obywatel Pułtuska – Jego Magnificencja Rektor Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku prof. Adam Koseski, poseł Henryk Kowalczyk, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Tadeusz Nalewajk, Wicemarszałek Sejmiku Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc

Uroczysta nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej zainaugurowała oficjalnie obchody Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza. Gościem sesji był min. Honorowy Obywatel Pułtuska – Jego Magnificencja Rektor Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku prof. Adam Koseski, poseł Henryk Kowalczyk, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Tadeusz Nalewajk, Wicemarszałek Sejmiku Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz goście z Miasta Partnerskiego Senicy, których Burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz powitał chlebem i solą.
Wszystkim uhonorowanym medale wręczał Burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz.

Za zasługi dla Miasta Pułtuska nagrodzono: pana Jana Wilczyńskiego (trzykrotny Mistrz Świata i sześciokrotny Mistrz Europy w trójboju, który zdobył w swojej karierze 23 medale mistrzostw świata i Europy), Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia oraz Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Pułtusku.

Radny Ryszard Befingier dwukrotnie wstrzymał się od głosu nad uchwałami nadającymi medal: przy Janie Wilczyńskim i Państwowej Szkole Muzycznej – w przypadku której medal odbierał pan Andrzej Ambroziak – Dyrektor Szkoły i zarazem wieloletni organista w Parafii św. Józefa.

Radny o powodach swoich decyzji, mówi krótko dla Kuriera Pułtuskiego: nikt tego z radnymi na komisjach nie uzgadniał.


Niestety to nie jedyne niespodzianki na sesji. Drugą był niefortunny upadek wręczanego medalu dla PCK Odział Pułtusk, który odbierał pan Andrzej Gurgielewicz.
al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB