Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Termomodernizacja przychodni i bursy

Podziel się:

Pełną parą ruszyła termomodernizacja budynków Bursy i Przychodni przy ulicy 3 Maja w Pułtusku. Warto pamiętać, że środki pochodzą z tzw. Funduszy Norweskich.

Pełną parą ruszyła termomodernizacja budynków Bursy i Przychodni przy ulicy 3 Maja w Pułtusku. Warto pamiętać, że środki pochodzą z tzw. Funduszy Norweskich. Inwestycję zawdzięczamy zaangażowaniu byłego Prezesa spółki Szpital Powiatowy w Pułtusku sp. z o.o. Wiesławowi Malickiemu i Mazowieckiemu Szpitalowi Bródnowskiemu oraz byłemu Staroście Markowi Wroniewskiemu.

Rada Powiatu 24 września 2014 roku wyraziła zgodę na skorzystanie z środków (złożenie wniosku itd.) Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wartość projektu wynosiła – jak czytamy w Protokole z Sesji – 1 342 713 złotych, w tym z dotacji 1 021 542 złote (tj. 80% wartości kosztów kwalifikowanych, które łącznie wynoszą 1 276 927 złotych). Wartość projektu dla Przychodni wynosiła 696 708 złotych, w tym środki Szpitala Powiatowego w Pułtusku sp. z o.o. – 191 970 złotych – czytamy w protokole.

Wówczas Prezes Malicki poinformował, że Szpital Bródnowski niejednokrotnie realizował projekty unijne i tym sposobem pozyskał znaczne środki finansowe. Dzięki projektom unijnym mówił, udało się pozyskać kilkadziesiąt milionów złotych i wykonano wiele zadań. W związku z tym – kontynuuje – zaproponował, aby powiat pułtuski również dołączył się do realizacji projektu, ponieważ daje to większe szanse na pozyskanie dofinansowania z Funduszy Norweskich.

Prezes Malicki poinformował, że wszystkie koszty, które są związane z przygotowaniem audytów itd., będą wliczane w koszty pozyskania środków finansowych z projektu. Dodał – więc tak naprawdę nie będzie tych kosztów wcale jako takich, tylko będą one refundowane z Projektu Norweskiego.

al

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB