Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Piątka z plusem dla Kalipe

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Trudno jest oceniać występ Grupy Teatralnej „Kaliope” – uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Pułtusku, w rywalizacji z dorosłymi czy licealistami. Premiera „Radcy pana Radcy” zaprezentowana przez aktorów była na pewno ciekawym występem i została przyjęta przez publiczność bardzo ciepło.

W role męskie w spektaklu wcieliły się młode aktorki. Trzeba powiedzieć, że dobrze zagrały. Nie było widać żadnej tremy w ich wykonaniu.

Odtwórczynie ról Zdzisława (Marta Przybyłowska) czy Piotra Dziszewskiego (Aleksandra Jaworska) pokazały swój talent. Jednak chętniej zobaczył bym je w rolach nie męskich. Natomiast Eufrozyna (Aleksandra Słomkowska) czy rola Heleny Dziszewskiej (Magdalena Kopeć) były zagrane naprawdę dobrze, z pełnym włożeniem w daną postać, samej siebie.

Dziewczyny grające role męskie również oddały wszystko co potrafiły najlepiej, jednak pewnych ruchów męskich, głosu itd. brakowało. Pomysł reżyserów: pani Marioli Sobieskiej i Anny Ludwisiak – był niezwykle odważny.

Z przyjemnością można było spędzić 40 minut, oglądają komedię w wykonaniu siódemki dziewczyn. Pokazano pełen brak fachowości zatrudnionych pracowników w urzędzie.

Piotr Dziszewski – zatrudniony przypadkowo jako radca i nie mający pojęcia o tym, czym ma się zajmować. Czy Zdzisław (kolega i kandydat na męża córki), a zarazem miłośnik wdzięków Ewy Dziszewskiej, żony radcy i kogo się da, by miał tylko kasę. Cyniczny i myślący tylko o lekkim i przyjaznym życiu – oczywiście z pieniędzmi, ale jednak wpada we własne sidła. Oświadcza się guwernantce Eufrozynie – wpuszczony przypadkowo w kanał, ponieważ dowiaduje się, że wygrała 200 tysięcy złotych.

Ona zaś od dawna w nim się kochająca z przyjemnością oświadczyny przyjmuje. Kupon zaś z wygraną znacznie wcześniej odsprzedała sąsiadce, ale Zdzisław tego nie wiedział. Tak intrygant wpadł we własne sidła.

Brawa również za odwagę dla Karola (Kaja Kucypera) i służącego (Weronika Wiśniewska).
Tak jak w grupie Nadleśnictwo (za ciche mówienie głównego bohatera - dziedzica), tak tu zabrakło w rolach męskich, chłopców czy mężczyzn.

Chętnie podziwiał bym ich talenty, porównując Go z talentem innych uczniów np. Gimnazjum. Mimo wszystko piątka z plusem.
al

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB