środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Wystartowali z pod Bazyliki

2015-09-15 10:31:00 (ost. akt: 2015-09-15 10:32:57)

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Sztafeta biegowa do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki ku czci męczenników stanu wojennego wyruszyła z Bazyliki Pułtuskiej do grobu błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Uczestników pobłogosławił ks. kanonik Wiesław Kosek – Dziekan Dekanatu Pułtuskiego. Organizatorem szczytnej inicjatywy, jest Akcja Katolicka.

Istotą biegu, a w zasadzie pielgrzymki – jest uczczenie wszystkich męczenników stanu wojennego oraz upamiętnienie 68 rocznicy urodzin ks. Jerzego przypadającą 14 września.

Tego dnia uczestnicy sztafety dotrą do Warszawy, aby złożyć kwiaty na jego grobie, a następnie wziąć udział w uroczystej liturgii.

Kapelan „Solidarności” (można powiedzieć przez duże S w pełnym słowa tego znaczeniu), ludzi pracy, obrońca godności człowieka i wolnej woli. Miłujący swoich wrogów.

Tak naprawdę nie wiadomo w jakich okolicznościach został zamordowany. Oficjalna wersja mówi, że przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Ksiądz Jerzy Popiełuszko 19 października 1984 przybył na zaproszenie Duszpasterstwa Ludzi Pracy do parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy.

W tym samym dniu, wracając do Warszawy, na drodze do Torunia, niedaleko miejscowości Górsk, Jerzy Popiełuszko wraz ze swoim kierowcą Waldemarem Chrostowskim zostali uprowadzeni przez funkcjonariuszy Samodzielnej Grupy „D” Departamentu IV MSW w mundurach funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego MO.
al

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Obserwator #1815384 | 178.235.*.* 15 wrz 2015 20:17

    Raczej spod Bazyliki

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)