Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Owacje dla Grupy25

2015-09-13 18:00:00 (ost. akt: 2015-09-12 09:30:29)

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Owacją na stojący pożegnała widownia, aktorów „Grupy25”.

Na deskach Pułtuskiego Teatru obejrzeliśmy komedię „Medal pamiątkowy 3-go maja” Stanisława Kozłowskiego. W pełni profesjonalny pokaz aktorstwa wyreżyserowany przez panią Dorotę Polewaczyk.

Nie było chyba na tym spektaklu osoby, która by się nudziła. Widać świetnie wykonaną ciężką pracę. Scenografia, rekwizyty i dobrze dobrane stroje przenosiły nas do końca XIX wieku w Warszawie. Kapitalna rola Wiery Spaskajewy w wykonaniu Joanny Gregorczyk. Równie świetnie zagrana główna rola żeńska Natali Sinieusowej – córki Prokuratora, przez Małgorzatę Archacką. Ciekawie zagrana rola studenta przez Artura Bednarka – kochanka zarazem Natalii i Janiny Skólskiej (przyjaciółki Natalii), w którą wcieliła się Daria Borek.

Oryginalne wykonanie pana Waldemara Majewskiego roli Jacoba Mata. Nie można nie wspomnieć o odtwórcy głównej roli męskiej o Prokuratorze – ojcu Natali, w którą wcielił się pan Andrzej Majkowski. Brawa również dla pań Magdaleny Cisak, Ewy Sieńkowskiej. Panów: Cezarego Gemzy za rolę adiunkta, który w końcu został zastępcą Burmistrza Pułtuska, Rafała Zielińskiego oficera żandarmerii.

Wielkie brawa dla całego zespołu, który naprawdę niczym nie odstawał od profesjonalnych aktorów. Powiedział bym, że wielu z nich nie zagrało by lepiej.

Co bardzo ważne, każdego dnia sala Kina Narew – jest wypełniona po brzegi. Ciężko jest wcisnąć szpilkę.

Powinniśmy być dumni, że są w naszym mieście, tak uzdolnieni aktorzy. To jednak dzięki kulturze, a nie Disco Polo – nasze miasto jest zauważane, nie tylko na Mazowszu. Takie słowa było słychać w kuluarach.

Kiedyś po spektaklu „Dwa Światy” (którą reżyserowała Gosia Archacka, czyli Natalia) napisałem, że narodził nam się Brodway Północnego Mazowsza. Tam u „Klaudyny” zaczęło się rodzić – od musicalu „Koty” - coś pięknego. Z czego Pułtusk jest dumny.

Pułtusk bez wątpienia staje się Brodwayem Północnego Mazowsza. Mam nadzieję, że sezon teatralny w Pułtusku roku 2016, zacznie się od Gimnazjum u Klaudyny.

Jest zapotrzebowanie w naszym mieście na teatr. W piątek aktorzy z Liceum im. ks. Piotra Skargi wystawią sztukę „Pan Damazy” w reżyserii pani Jolanty Rutkowskiej.
alKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB