Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Pułtuskie Narodowe Czytanie

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Pułtuskie Narodowe Czytanie odbyło się w amfiteatrze Domu Polonii. Tym razem była to perełka literacka Bolesława Prusa – „Lalka”.

Czytali nauczyciele, dyrektorzy szkół, urzędnicy, politycy PSL-u z Burmistrzem Krzysztofem Nuszkiewiczem i Witoldem Chrzanowskim na czele. Do czytania włączyli się także pułtuscy radni: Agnieszka Zalewska, Mariusz Osica, Andrzej Wydra i Cezary Gemza, a także wykładowcy Akademii Humanistycznej m.in. dr Radosław Lolo.

Po pułtuskich ulicach spacerowali ubrani w XIX wieczne stroje: Stanisław Wokulski, Izabela Łęcka i inni, którzy zapraszali na godzinę 17:00, na Narodowe Czytanie „Lalki”.

W amfiteatrze można było, odpowiadając prawidłowo na pytania, wygrać przygotowane w quizie książki: „Pułtuskie impresje” i „Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela” autorstwa dr Krzysztofa Wiśniewskiego.

Słowa uznania należą się Bożenie Potyraj i pracownikom Biblioteki im. Joachima Lelewela. Właśnie to głównie na ich barkach spoczywa dbanie i pamiętanie o perłach literatury polskiej w naszym mieście. Podtrzymywanie tradycji czytania, popularyzacji czytania.

Pierwsza Dama Rzeczpospolitej, Agata Duda (niestety jeszcze nie w Pułtusku) mówiła w warszawskim Ogrodzie Saskim: „Czytajmy przez cały rok. Czytajmy naszym dzieciom, w gronie znajomych, pożyczajmy sobie książki nawzajem i motywujmy innych do czytania”. Cóż można więcej dodać, chyba tylko – odwiedzajcie Biblioteki. Czytanie jest cool !!!

al

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB