Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Początek roku w Trójce

2015-09-12 11:56:12 (ost. akt: 2015-09-12 08:57:19)

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku, która w tym roku obchodziła swoje 70-lecie istnienia, mamy 5 klas pierwszych i około 120 pierwszaków. W tym roku szkolnym po raz pierwszy 6-latki musiały iść obligatoryjne do klasy I. Wakacje mijają. Życie szkolne nabiera tempa. Tradycyjnie Panie dyrektor przypinały pierwszoklasistom tarcze, a najmłodsi uczniowie szkoły – pięciolatki (klasy 0) dostali lizaki.

Na twarzach wielu dzieci widać było radość ze spotkania z koleżankami i kolegami szkolnymi. Maluszki jedne śmielej, inne mniej po raz pierwszy musiały wyjść na główną scenę szkolną.

Musimy pamiętać, że każdy jest inną i różną osobą. Ma inną osobowość, indywidualny styl pracy i rozwoju. Porównywanie dzieci i stawianie innych dzieci za wzór nie jest właściwą metodą wychowawczą. Pamiętajmy o nie wymaganiu doskonałości od dzieci. Przecież sami też nie jesteśmy doskonali. Dzieciaczki tak samo jak dorośli, mają prawo do potknięć i pomyłek.

Tak więc kształtujmy na ludzi wolnych, tak aby mogli przemieszczać różne strony świata. Przecież nie od dziś wiadomo - Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.

al

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB