Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Szkółka piłkarska Legii w Pułtusku

Podziel się:

Inicjatywa Legii Warszawa "Piłkarskie Przedszkola Legii" jest częścią ogólnopolskiego projektu "Legia Soccer Schools". Podczas zajęć dzieci, będąc pod opieką trenera wkraczają w zaczarowany świat bajek i opowieści, w którym przeżywając przygody bawią się, rywalizują w duchu fair play oraz grają w mini piłkę nożną – mówi Mariusz Gajkowski

Andrzej Łach: Mariusz skąd wziął się pomysł szkółki piłkarskiej Legii Warszawa w Pułtusku?

Mariusz Gajkowski: Do sprowadzenia Akademii Piłkarskiej Legii do Pułtuska przyczynił się Burmistrz Miasta Krzysztof Nuszkiewicz oraz Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Piotr Karkowski. Z uwagi na fakt ,iż w naszym mieście jest bardzo dużo kibiców tego klubu osoby te uważały , że taka inicjatywa będzie dobrym pomysłem na zaangażowanie najmłodszych mieszkańców naszego miasta w kibicowania Legii Warszawa a przy okazji możliwość bycia jej czynnymi zawodnikami.

AŁ: Według jakiego systemu będzie prowadzone szkolenie dzieci?

MG: Inicjatywa Legii Warszawa "Piłkarskie Przedszkola Legii" jest częścią ogólnopolskiego projektu "Legia Soccer Schools", którego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród najmłodszych chłopców i dziewczynek, oraz promocję zasad efektywnego stylu życia w oparciu o zajęcia sportowe na najwyższym poziomie.

Projekt ten dotyczy dzieci od 3 do 7 roku życia. Podczas zajęć dzieci, będąc pod opieką trenera wkraczają w zaczarowany świat bajek i opowieści, w którym przeżywając przygody bawią się, rywalizują w duchu fair play oraz grają w mini piłkę nożną. Dzięki odpowiedniej liczebności grup (do 15 os.) oraz bogatemu wyposażeniu placów treningowych, każde dziecko może liczyć na pełne wsparcie, zarówno pod kątem pomocy w czasie piłkarskich zadań, jak i rozwijania talentów.

AŁ: Jak wyglądały kursy?

MG: Aby zostać trenerem w „Piłkarskich przedszkolach Legii” wspólnie z Kamilem Grabowskim nauczycielem WF SP nr 4 w Pułtusku, uczestniczyliśmy w cyklu zajęć organizowanych przez Akademie Piłkarska Legii Warszawa. Zajęcia odbywały się na obiektach Legii i polegały w większym wymiarze na prowadzeniu zajęć z istniejącymi już grupami dzieci w wieku 3-7 lat. Prowadzenie przez nas zajęć było obserwowane przez koordynatora Daniela Jezierskiego.

AŁ: Gdzie będą odbywały się treningi i w jakich grupach maleńcy adepci będą trenować?

MG: Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w niedzielę o godzinie 15:00 (pierwsza grupa), oraz 16:00 (druga grupa). Treningi trwają ok. 50 minut i do końca października będą prowadzone na terenie MOSiRU przy ul. Daszyńskiego 17A. Na okres zimowy Przedszkola przeniosą się na halę sportową przy ulicy Polnej 7. Jak podałem wcześniej zajęcia prowadzone przez dwóch trenerów w grupach maksymalnie liczących 15 osób.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB