środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Wniosek Pułtuska przepadł

2015-09-10 18:27:15 (ost. akt: 2015-09-10 14:27:57)

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Niestety Pułtusk nie otrzyma dofinansowania na złożony projekt do Ministerstwa Infrastruktury i rozwoju regionalnego w ramach Modelowa Rewitalizacja Miasta. Projekt firmowany przez Burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza pt: „Rewitalizacja obszarów miasta Pułtusk służąca poprawie jakości życia społeczeństwa z zachowaniem dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego” – odpadł już na I etapie.

Do drugiego etapu przeszło 57 projektów, a nasz wniosek został umieszczony na 114 miejscu Listy rankingowej i zdobył 202 punkty. Zabrakło 30 punktów do przejścia do drugiego etapu.

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Infrastruktury i rozwoju regionalnego, oceniane propozycje dotyczyły przede wszystkim kształtowania przestrzeni miejskiej, mieszkalnictwa, partycypacji społecznej, ochrony i wykorzystania potencjału dziedzictwa kulturowego czy ożywienia gospodarczego. Podczas oceny pod uwagę brano kryteria takie jak np. koncepcja projektu, jego zgodność z dokumentami strategicznymi miasta, opis zaplanowanych działań pilotażowych oraz edukacyjnych.

Projekty zakwalifikowane do drugiego etapu otrzymają wsparcie edukacyjne oraz eksperckie ze strony MIiR. Razem z ekspertami przygotują w terminie do czterech miesięcy od ogłoszenia wyników pierwszego etapu, właściwe wnioski o przyznanie dotacji. Dofinansowanie otrzyma nie więcej niż 20 najlepiej ocenionych projektów, a więc tych z dobrze zaplanowanymi, kompleksowymi działaniami rewitalizacyjnym. Przygotowana dokumentacja, będzie wzorem dla innych miast realizujących projekty rewitalizacyjne.

Minimalna wartość projektu to 100 tys. zł. Maksymalna wartość projektu to 5 mln zł. Wnioskodawca zobowiązany jest do wniesienia wkładu własnego, który stanowi minimum 10 proc. kosztów kwalifikowalnych zgłoszonego projektu.

al


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB