Poniedziałek, 22 października 2018. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

I Zawody Pływackie w Winnicy

2015-09-10 15:03:25 (ost. akt: 2015-09-10 14:13:06)

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Winnica, które rozegrały się na 25-metorwym otwartym basenie były pierwszymi, ale już wiemy, że nie ostatnimi tego typu zawodami w okresie letnim.

Zmagania pływaków otworzył Wójt Mariusz Kowalewski – pomysłodawca zawodów. Celem zawodów była popularyzacja pływania i jeszcze większe zachęcenie dzieci i młodzieży do korzystania z basenu. W tym roku po raz pierwszy dzieci mogły korzystać z nauki pływania pod okiem instruktorów.


Startujący zawodnicy byli przez cały czas dopingowani. Starali się uzyskać jak najlepszy czas i miejsce, a czasem musieli walczyć z samym sobą - aby dopłynąć do mety. W organizacji zawodów pomagał Prezes i główny trener UKS Posejdon Pułtusk Mariusz Osica i trener Kamili Michałowski – sędzia główny zawodów a zarazem pływacki sędzia okręgowy.


Pływacy UKS Posejdon Pułtusk wszystkim przybyłym zaprezentowali, poza konkurencją, swój kunszt we wszystkich stylach pływackich. Była to bardzo ciekawa lekcja pokazowa z komentarzem – Mariusza Osicy. Następnie rozpoczęła się rywalizacja o bardzo piękne i duże medale oraz statuetki ufundowane przez Wójta Mariusza Kowalewskiego. Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych: do 6 lat, klasy I-III szkoły podstawowe, klasy IV-VI oraz gimnazjum. Najwartościowsze czasy uzyskali mieszkańcy Winnicy: Aleksandra Mierzejewska wśród dziewcząt i Adrian Matusiak wśród chłopców.

Na każdego uczestnika i kibica czekały słodycze.


Wójt Mariusz Kowalewski, wszystkim złożył podziękowania i gratulacje, a zawodnikom ufundował niespodziankę - pamiątkowe kaski rowerowe, które wręczała radna Dorota Ciosek.

Dzięki dobrej współpracy Wójta Mariusza Kowalewskiego i Mariusza Osicy (radnego Rady Miejskiej w Pułtusku) zrodził się pomysł na kolejne wspólne inicjatywy w Winnicy, promujących gminę i UKS Posejdon oraz pływanie – wicekrólową sportów olimpijskich.

Tak więc za rok w okresie letnim będą kolejne miłe niespodzianki – zapowiada Wójt.

alKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB