Zalety mieszkania pod Warszawą

Marzysz o tym, by opuścić miejski zgiełk i zamieszkać pod Warszawą? To bardzo dobry pomysł pod wieloma względami. Poznaj zalety mieszkania pod miastem, cechy idealnego miejsca do zamieszkana oraz inwestycję pod Warszawą, którą warto mieć na oku.

Ceny nieruchomość w centrum stolicy i pod miastem

W świecie galopujących cen większość osób szuka sposobu na to, by zaoszczędzić. Nawet w kwestii zakupu nieruchomości, która jest decyzją wiążącą często na całe życie. Dla wielu osób sposobem na to, by zamieszkać na swoim, jest rezygnacja z marzeń o przestronnym mieszkaniu lub domu i zakup kawalerki w centrum Warszawy.

To nie jedyne metody na to, by obniżyć koszty. Ceny nieruchomości w centrum Warszawy są znacznie wyższe niż tych na obrzeżach, a tym bardziej poza miastem. W cenie niewielkiego mieszkania w centrum miasta możesz zakupić dużo większe mieszkanie, a nawet dom pod Warszawą. Dzięki dobremu dojazdowi nie rezygnujesz z miejskich rozrywek, a większy metraż i spokojna okolica pozwalają Ci lepiej odpoczywać po pracy czy szkole.

Dlaczego warto zamieszkać pod Warszawą?

Czy warto zamieszkać pod Warszawą? Zamieszkanie pod Warszawą stwarza wiele możliwości. Możesz dzięki temu żyć na co dzień w spokojnej okolicy, której obcy jest hałas, smog i ciągły pośpiech. Zamiast tego możesz cieszyć się spokojem i bliskością natury. Gdy ktoś pyta: czy warto zamieszkać pod Warszawą, to właśnie cisza i życia blisko przyrody stanowią jedna z najważniejszych argumentem przemawiającym za wyprowadzką poza stolicę. Kontakt z zielenią umożliwia szybciej się zrelaksować i wyciszyć. Jest również więcej przestrzeni do aktywnego wypoczynku zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Świetnym przykładem jest nowoczesne  osiedle Chojnów Park w Krępie blisko Piaseczna, położone nieopodal Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. To przestrzeń dopasowana do potrzeb mieszkańców, gdzie przyroda jest na wyciągnięcie ręki.

Bliskość natury gwarantuje również lepszy mikroklimat. Mniejsze zanieczyszczenie powietrza przekłada się na lepsze samopoczucie oraz korzystny wpływ na zdrowie. Latem zaś jest znacznie chłodniej niż w zabetonowanym mieście. Ma to istotne znacznie, szczególnie obecnie, przy coraz bardziej upalnych latach. Czy warto zamieszkać pod Warszawą, biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki? Zdecydowanie tak.

Wybór lokalizacji – czym się kierować?

Jeśli decyzję o porzuceniu Warszawy na rzecz spokojnego miejsca pod miastem masz już za sobą, przychodzi czas na wybór odpowiedniej lokalizacji. Decydując o położeniu swojego nowego miejsca na ziemi, warto wziąć pod uwagę odległość od centrum i czas dojazdu do Warszawy. Same slogany „dobra komunikacja z miastem” głoszone przez niektórych, nie wystarczą. Liczy się konkretna informacja, w jakim czasie możesz dojechać do miasta. Jeśli jest tak, jak w przypadku Chojnów Park, że dojazd do Warszawy zajmuje około pół godziny, to lokalizacja jest warta rozważenia. Nawet jeśli nie pracujesz w centrum miasta, to możliwość swobodnego dojazdu do stolicy jest bardzo istotna.

Oprócz dobrego połączenia drogowego liczy się także dobra organizacja w ramach komunikacji zbiorowej. Możliwość dojechania do miasta autobusem czy pociągiem pozwala uniezależnić się od samochodu.

Zwróć uwagę również na odpowiednio rozbudowaną infrastrukturę w okolicy osiedla. Dobrze rozbudowana infrastruktura oznacza niedużą odległość od niezbędnych punktów handlowych i usługowych, z których możesz korzystać każdego dnia. Miej na uwadze również odległość od szkół, przedszkoli, przychodni i innych obiektów użyteczności publicznej. Celem jest zamieszkanie w miejscu, w którym infrastruktura jest wystarczająco bogata i nie ma potrzeby załatwiania spraw w mieście. Dzięki temu zalety mieszkania pod Warszawą będą na tyle znaczące, że nie będziesz dłużej wahać się z podjęciem decyzji.

kurier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *