Jak wybrać salon groomerski i raz na zawsze skończyć poszukiwania psiego fryzjera?

To, że kochasz swojego psa, oznacza, że dbasz nie tylko o jego zdrowie, ale także o dobrą prezencję. Pozytywnym zjawiskiem jest fakt, że coraz więcej właścicieli przywiązuje wagę do zachowań swojego pupila i jego upodobań. Jak zatem wybrać salon groomerski, aby raz na zawsze skończyć z poszukiwaniem psiego fryzjera? Przede wszystkim Ty i Twój pies musicie być zadowoleni.

Jak szukać salonu groomerskiego?

Poszukiwanie salonu groomerskiego to nie lada wyzwanie. Dobrym pomysłem może być podpytywanie znajomych, którzy mają psy, z czyich usług korzystają. Jest duże prawdopodobieństwo, że jeśli Twój sąsiad jest zadowolony z groomera, Ty także będziesz.

Na spacerze z pupilem bacznie obserwuj fryzury czworonogów. Być może któraś wyjątkowo Ci się spodoba? Nie wahaj się zapytać właściciela psa, do jakiego groomera chodzi.

Internet, czyli źródło opinii o salonie groomerskim

Wiesz już, że salonu groomerskiego możesz szukać pocztą pantoflową, ale z pomocą przychodzi także internet. To tam znajdziesz opinie o psich fryzjerach. Wystarczy, że odwiedzisz strony na Facebooku lub fora miłośników zwierząt.

Dobrze, jeśli zanim zdecydujesz się na konkretny salon groomerski, obejrzysz prace psiego fryzjera. W internecie, na stronach salonów lub na ich fanpage’u powinny być zamieszczone zdjęcia (najlepiej przed usługą i po jej wykonaniu).

Po czym poznać profesjonalny salon groomerski?

Profesjonalny salon groomerski zawsze poznasz po zachowaniu psiego fryzjera. A temu zależy przede wszystkim na zdrowiu Twojego pupila. Doświadczony groomer odmówi wykonania fryzury, która mogłaby psu zaszkodzić. Przede wszystkim specjalista unika bardzo krótkiego strzyżenia psów podczas upałów i mrozów, a także golenia czworonogów z sierścią dwuwarstwową (pomeraniany, husky).

Doświadczony groomer

Oczywiście, warto zwracać uwagę na to, czy salon groomerski istnieje wiele lat, jednak nie jest to gwarancja dobrze wykonanej usługi. Czasami jednak starszemu psiemu fryzjerowi brak świeżego spojrzenia i nie potrafi wykonać modnej fryzury. Nierzadko to młody stażem groomer ostrzyże psa według najnowszych trendów tak, że od razu będziesz miał ochotę iść z nim na wystawę. Bywa, że doświadczeni fryzjerzy tkwią w swoich przyzwyczajeniach i nie podążają z duchem czasu. A przecież psie fryzury tak, jak ludzkie, nieustannie się zmieniają.

Czy groomer musi posiadać certyfikaty?

Certyfikaty i dyplomy są ważne. Świadczą one o tym, że masz przed sobą przeszkolonego w danej dziedzinie specjalistę. Certyfikat ukończenia kursu groomerskiego to podstawa. W Polsce nie jest on wymagany, ale jeśli zależy Ci na tym, aby oddać swojego pupila w dobre ręce, wybierz salon, w którym pracują profesjonaliści. Pamiętaj, że groomer-pasjonat stale się dokształca i podnosi swoje kwalifikacje.

Groomer jako specjalista od psiej psychiki

Psia psychika jest dość skomplikowana, ale jako właściciel czworonoga zdążyłeś się już pewnie o tym przekonać. Grunt to zatem wybrać dobrego groomera. Powinien on po trosze być psim behawiorystą, trenerem i specjalistą od psiej psychiki. A jeśli nie jest, może chociaż będzie interesował się tą tematyką.

Wizyta zapoznawcza w salonie groomerskim

Szanujący się groomer, zanim przystąpi do zabiegów pielęgnacyjnych lub strzyżenia, zaproponuje wizytę zapoznawczą w salonie. Dobrze, jeśli pies może się wcześniej wybiegać. Na przykład psi fryzjer z Wyszkowa ma salon zlokalizowany obok parku, więc Twój pupil zdąży się nieco zmęczyć. To sprawi, że będzie mniej zestresowany.

Doświadczony groomer ma doskonałe podejście do zwierząt. Przede wszystkim przywita się z Twoim pupilem, pogłaszcze go i poczęstuje smakołykiem. Pies w mig wyczuje takie pozytywne zachowanie.

Scenariusz wizyty u psiego fryzjera może nie być jednak optymistyczny. Nie decyduj się na nową fryzurę dla swojego pupila, jeśli widzisz nieprzychylną minę groomera lub nieporządek na miejscu jego pracy.

Groomer nie może stracić panowania nad sobą i na przykład uderzyć czworonoga. Jeśli psi fryzjer zaproponuje, aby dać zwierzęciu środki uspokajające, najlepiej od razu zacznij omijać taki salon szerokim łukiem.

Wiesz już, jak wybrać salon groomerski. Kieruj się przede wszystkim dobrem psa i jego potrzebami. Jeśli już znajdziesz odpowiedniego psiego fryzjera, poleć go innym.

kurier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *