Jaka odzież tenisowa sprawdzi się najlepiej?

Tenis to bardzo popularny sport, który obecnie ma wielu fanów w naszym kraju. Na korcie ważne jest to, aby ruchy były szybkie, precyzyjne oraz swobodne, dlatego też tak ważna jest odpowiednia odzież tenisowa. Zarówno mecze, jak i treningi mogą odbywać się przy różnych warunkach pogodowych, a zatem odzież tenisowa musi zagwarantować skórze odpowiednie oddychanie oraz mieć szwy, które nie będą przeszkadzać i uwierać podczas gry. Jeżeli zawodnik jest odpowiednio ubrany to prezentuje się profesjonalnie, a co za tym idzie, zdecydowanie rośnie jego pewność siebie.

Odzież tenisowa – jak wybrać najlepszą?

Zapewne większość z nas, kiedy myśli o grze w tenisa, ma w głowie wizję wyglądu zawodnika, którą wyniósł z różnych filmów czy też seriali. Do kultury, która wyróżnia ten właśnie sport, należy odpowiednia odzież tenisowa i jej kolorystyka (przeważnie stroje są białe). Jeżeli nie chcemy wydawać zbyt dużej kwoty na specjalne ubrania do tenisa to zapewne wystarczy nam obcisły, ale przy tym wygodny strój sportowy, który nie będzie krępował naszych ruchów i jednocześnie umożliwi skórze odpowiednie oddychanie. Tak samo sytuacja wygląda, jeżeli chodzi o obuwie. Dla osoby, która właśnie zaczyna swoją przygodę z tenisem, wystarczające będą zwykłe, wygodne buty sportowe. Najlepiej sprawdzą się modele, które zagwarantują stopom trwałe oparcie. Są one do tego lekkie oraz wygodne.

Męska odzież tenisowa

Na strój męski składa się zazwyczaj koszulka oraz szorty, które są zawsze dopasowane do danego gracza. Warto zdecydować się zwłaszcza na strój w kolorze białym. Bardzo ważne są również skarpetki oraz nakrycie głowy, które ochroni nas przed słońcem. Dla każdego tenisisty bardzo ważna jest swoboda poruszania się oraz utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała podczas gry. Zazwyczaj odzież tenisowa wykonywana jest z tkanin syntetycznych, które gwarantują wygodę i po chwili nie stają się mokre od potu.

Damska odzież tenisowa

Kobieta na korcie tenisowym powinna być ubrana w kamizelkę bądź bluzkę, szorty czy też spódniczkę albo sukienkę sportową. Takie właśnie spódniczki tenisowe, które połączone są z profesjonalną tenisową koszulką, cieszą się zdecydowanie największą popularnością wśród tenisistek na całym świecie, niezależnie od poziomu zaawansowania. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na spódniczkę, sukienkę czy też szorty, zdecydowanie najważniejsze jest to, aby odzież tenisowa zapewniała swobodę poruszania się. W wypadku sukienki czy też spódniczki tenisowej bardzo przydatna może okazać się kieszonka na piłki. 

 

kurier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *