Święto Niepodległości w Pułtusku

Ksiądz Wiesław Kosek zwrócił uwagę, że z Ziemi Pułtuskiej są powołane osoby do służenia Polsce na najwyższe stanowiska w państwie. Wymienił tu odchodzącego wiceministra Tadeusza Nalewajka i przychodzącego – ministra – Przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów – Henryka Kowalczyka. Zaznaczył, aby nie zawieść pokładanych nadziei przez społeczeństwo.

Pułtuskie uroczystości Święta Niepodległości rozpoczęły się oddaniem hołdu i czci przy mogile poległych w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Wszystkim przybyłym dr Radosław Lolo przybliżył krótki zarys historyczny tamtych dni roku 1918.

W uroczystościach uczestniczył minister Henryk Kowalczyk i odchodzący wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Tadeusz Nalewajk. Następnie odbyła się Eucharystia w intencji Ojczyzny w Bazylice. Ksiądz kanonik podkreślił znaczenie wolności, a także abyśmy wszyscy (w tym politycy, samorządowcy) modlili się o wzajemny szacunek dla siebie. Kościół Katolicki – jedyna religia w której każdy człowiek – istota ludzka jest wyjątkowa i podmiotowa. Ksiądz Wiesław Kosek zwrócił uwagę, że z Ziemi Pułtuskiej są powołane osoby do służenia Polsce na najwyższe stanowiska w państwie.
Wymienił tu odchodzącego wiceministra Tadeusza Nalewajka i przychodzącego – ministra – Przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów – Henryka Kowalczyka. Zaznaczył, aby nie zawieść pokładanych nadziei przez społeczeństwo.
Życzę wszystkim takiego patriotyzm – niczym u tego chłopca na zdjęciu, mężnie składającego kwiaty. Oby za rok, takich osób było jeszcze więcej.
Pamiętajmy o tych wszystkich bohaterach, którzy odeszli z tego świata oddając życie za wolność i podmiotowość Rzeczpospolitej, zwłaszcza tych z naszej Ziemi Pułtuskiej.
Cześć i Chwała Bohaterom.

kurier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *