Policjanci zatrzymali 62 nietrzeźwych kierujących

Za nami Święta Bożego Narodzenia i związany z nimi długi, świąteczny weekend. Podczas którego na mazowieckich drogach doszło do 19 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 22 zostało ranne. Policjanci zatrzymali 62 nietrzeźwych kierujących.

Dla policjantów ruchu drogowego okres świąt to czas intensywnej pracy. Policjanci nie tylko kontrolowali prędkość, ale też stan trzeźwości kierujących. Używano wideorejestratorów zainstalowanych w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach. Sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. Funkcjonariusze nie stosowali żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości czy wyprzedzających „na trzeciego”.
Tegoroczne święta, to przy okazji znacznie wydłużony weekend. Od czwartku doszło na Mazowszu do 19 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a ranne zostały 22 osoby (2014 – 24 wypadków, w których zginęło 6 osób, a 30 zostało rannych).25.12, godz.15.10, Czarnowo (pow. ostrołęcki) – kierujący samochodem opel (27 lat) na łuku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z samochodem fiat. Kierowca fiata (46 lat) poniósł śmierć na miejscu, Kierowca opla przewieziony do szpitala.

25.12, godz.21.20, Budy Prywatne (pow. makowski) – 23 i 30-latek, bez elementów odblaskowych, stojąc na poboczu przy zaparkowanym samochodzie opel, nagle wtargnęli na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód vw. Obaj piesi ponieśli śmierć na miejscu.

27.12, godz.21.30, Gajówka Zachodnia (pow. węgrowski) – nieznany kierujący w terenie niezabudowanym, w miejscu nieoświetlonym, potrącił śmiertelnie 36-latka, a następnie odjechał w nieznanym kierunku. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy wypadku.

Niestety nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących na drogach. Mazowieccy policjanci zatrzymali 62 kierujących (2014 – 67), którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg. Trzeba pamiętać, że nawet niewielka dawka alkoholu we krwi obniża koncentrację i refleks. Nie ma wytłumaczenia dla osób, które wsiadają do samochodów po paru głębszych, niezrozumiałe jest też to, że czasem członkowie ich rodzin widzą to i nie reagują, pozwalając im prowadzić.

Niechlubnym rekordzistą tej statystyki jest 40-letni kierowca ciężarówki zatrzymany przez policjantów, który miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

W Wigilię po południu sokołowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że drogą krajową nr 63 od Ceranowa w kierunku Sterdyni jedzie samochód ciężarowy, którego kierowca najprawdopodobniej jest pijany. Na drogę krajową ruszył patrol drogówki, jednak po krótkiej chwili od zgłoszenia, samochód zatrzymali w okolicach Sterdyni policjanci z miejscowego posterunku. Kierowca był kompletnie pijany. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Celem podróży kierowcy był Łuków. Przed nim było jeszcze blisko 80 km drogi. 40-letniemu mieszkańcowi powiatu łukowskiego policjanci zatrzymali prawo jazdy, a samochód trafił na policyjny parking.

Do groźnego wypadku z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło w sobotę (26.12) w Sadkowicach (pow. lipski), gdzie 79-letnia kobieta została potrącona przez samochód osobowy. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Poszkodowana w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Po ustaleniu okoliczności wypadku policjanci rozpoczęli poszukiwania kierowcy odpowiedzialnego za potrącenie kobiety. Ustalili miejsce, w którym się ukrywał i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie wypadku: 30-letniego mieszkańca gminy Solec nad Wisłą. Okazało się że powodem jego ucieczki z miejsca zdarzenia był alkohol. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Podejrzany przyznał się do potracenia pieszej. Odpowie za spowodowanie wypadku, ucieczkę z miejsca zdarzenia, kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Grozi mu nawet do 3 lata więzienia.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/RJ

Źródło: www.kwp.radom.pl

kurier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *