Festiwal Klenczona w Pułtusku

Pułtusk jest miastem, które w związku z postacią Klenczona ma podwójną symbolikę. To tutaj zaczęła się jego życiowa podróż, której kolejnym przystankiem były Mazury.

Co ciekawe, szlak wodny prowadzi tędy żeglarzy w kierunku Krainy Wielkich Jezior. Sam artysta umiejętnie łączył ukochane żeglarstwo z muzyką, czego owocem stały się utwory „Wróćmy nad jeziora” , „Port” oraz kultowy „10 w skali Beauforta”. Odwiedzając Pułtusk i uczestnicząc w naszym festiwalu, oprócz doznań muzycznych, będziecie mogli pospacerować po najdłuższym rynku w Europie − mijając po drodze kamienicę, w której stacjonował niegdyś Napoleon, czy miejsce gdzie mieszkał autor ,,Wspomnień niebieskiego mundurka – Wiktor Gomulicki. Gdy dojdziecie do urokliwego portu leżącego nad rzeką Narew u podnóża Domu Polonii, dawnego Zamku Biskupów Płockich, będziecie mogli podziwiać widok pięknej przyrody Puszczy Białej. Wracając, możecie odwiedzić Pułtuską Bazylikę. To szczególne miejsce kultu religijnego jest także ważnym punktem na mapie kulturalnej Mazowsza. Świątynię, słynącą z renesansowych polichromii na jej sklepieniu, cechuje znakomita akustyka, co mieli już nie jeden raz okazję docenić koncertujący w tym miejscu artyści.

Terminarz Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona

14.01.2013 roku – rocznica urodzin Krzysztofa Klenczona – ogłoszenie konkursu

1. 14.01.2013 – 30.04.2013 – nadsyłanie utworów przez wykonawców ,
2. 01.05.2013 – 15.05.2013 – wybór artystów – finalistów przez Jury oraz zamieszczenie ich utworów na stronie internetowej festiwalu.
3. 16.05.2013 – 20.06.2013 – konkurs o ,,Nagrodę Internautów”. Internauci poprzez głosowanie wybiorą laureata konkursu.
4. 21.06.2013 – pierwszy dzień – konkursowy – przesłuchania zespołów przed Jury z udziałem publiczności
5. 22.06.2013 – dzień galowy – przed zaproszoną gwiazdą ( gwiazdami) wystąpią zespoły , które zajęły 3 pierwsze miejsca w konkursie Festiwalu oraz laureat konkursu o ,,Nagrodę Internautów”.

kurier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *