Poniedziałek, 22 października 2018. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Zespół nr 4 przygotowany na przyjęcie 5 i 6-latków

2013-07-08 07:59:11 (ost. akt: 2013-07-08 08:01:15)

Podziel się:

Pod koniec maja zwróciliśmy do szkół podstawowych, zespołów szkół i gimnazjów z prośbą o odpowiedź na wiele pytań dotyczących min. kadry nauczycielskiej, przygotowania na przyjęcie 6 i 5-latków czy planów dotyczących polepszenia bazy dydaktycznej.

Dziś przedstawiamy odpowiedź Dyrekcji Zespołu Szkół nr 4 w Pułtusku

Andrzej Łach: Czy szkoła zatrudnia nauczycieli wyłącznie w oparciu o stosunek pracy z karty nauczyciela, czy są też nauczyciele świadczący inną pracę zarobkową, np. w oparciu o umowę cywilno-prawną, którzy być może są już emerytami? Ilu nauczycieli jest w wieku emerytalnym? Ilu nauczycieli w szkole pracuje po wyżej pensum (więcej niż etat przewidziany w Karcie Nauczyciela)?

Czy szkoła dofinansowuje studia lub inne formy podnoszenia kwalifikacji zawodowych nauczycieli? Jeżeli tak, to w jakich wysokościach? Czy kwoty dofinansowania bywają zmniejszane i dlaczego?

Czy szkoła podstawowa jest przygotowana na przyjęcie 6-latków i 5-latków z uwagi na odpowiednią ilość sal lekcyjnych, sal gimnastycznych i świetlic dla tych grup wiekowych? Jaką liczbę uczniów w klasach pierwszych i zerowych przewiduje się w nowym roku szkolnym? Czy zajęcia będą odbywały się w klasach od zerowej do szóstej w systemie zmianowym? Jeżeli dzieci uczą się w szkole w systemie zmianowym, to co Państwo zrobiliście dotychczas w trosce, aby dzieci uczyły się w systemie jednozmianowym?

Do nauczania jakich dyscyplin sportowych przygotowana jest szkoła? Czy są np. skocznie w dal, bieżnie lekkoatletyczne itp. urządzenia? Czy bramki i inne sprzęty sportowe posiadają atesty?

Gdzie dzieci ćwiczą na zajęciach wychowania fizycznego w razie niesprzyjających warunków pogodowych?

Czy w czasie zajęć szkolnych, kiedy jest na zewnątrz ciepło lub upalnie, dzieci mogą wychodzić na przerwy np. na boisko szkolne? Czy nie zdarza się tak, że pracownicy szkoły zabraniają dzieciom wychodzenia w tym czasie na zewnątrz?

Jakie macie Państwo plany dotyczące polepszenia bazy i zaplecza dydaktycznego (liczba sal, sprzęt sportowy, obiekty do nauki różnych dyscyplin sportowych itp.), co przecież też przekłada się na promocję szkoły?Zespół Szkół Nr 4 w Pułtusku: W Zespole Szkół nr 4 w Pułtusku zatrudnionych jest ogółem 82 nauczycieli w różnym wymiarze zatrudnienia. Stosunek pracy z nauczycielami zawarty jest na podstawie mianowania (nauczyciele mianowani i dyplomowani) lub umowy o pracę (nauczyciele kontraktowi, stażyści lub zastępujący nauczycieli będących na urlopach zdrowotnych).

Dwóch nauczycieli zatrudnionych w Zespole szkół nr 4 w Pułtusku pobiera świadczenie emerytalne, w tym jeden zatrudniony ze względu na prowadzoną w szkole innowację pedagogiczną i braku możliwości zatrudnienia nauczyciela z wymaganymi kwalifikacjami do jej prowadzenia.

Specyfika szkoły i szkolnych planów nauczania powoduje, że np. liczba godzin z języka polskiego przeznaczonych do realizacji w klasie wynosi 4 lub 5, z wychowania fizycznego 4 godziny, a więc niemożliwe jest planowanie dokładnego pensum (18 godzin dydaktycznych). W związku z tym niektórzy nauczyciele maja 1 lub 2 godziny ponadwymiarowe.

Szkoła dofinansowuje różne formy doskonalenia i dokształcania zawodowego nauczycieli zgodnie z potrzebami szkoły oraz szkolnym planem doskonalenia nauczycieli zaopiniowanym przez Radę Pedagogiczną. Organizowane są także szkoleniowe posiedzenia Rad Pedagogicznych, także dofinansowywane ze środków przeznaczonych na ten cel. Wysokość dofinansowania określa Zarządzenie Burmistrza Miasta Pułtusk w sprawie podziału środków oraz przyznawania pomocy finansowej na doskonalenie zawodowe nauczycieli Gminy Pułtusk.

Szkoła jest odpowiednio przygotowana na przyjęcie 6 i 5-latków zgodnie z wymogami Ministra Edukacji Narodowej. Posiada wymaganą ilość sal lekcyjnych i innych pomieszczeń, w tym sportowych do prowadzenia procesu nauczania. W szkole funkcjonuje świetlica dostępna dla uczniów w godzinach 7.45 – 16.30. Zgodnie z liczbą dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły oraz Zarządzeniem Burmistrza Miasta Pułtusk od nowego roku szkolnego będzie się uczyć 84 dzieci w trzech oddziałach klas I-szych i 75 dzieci w trzech oddziałach wychowania przedszkolnego. Zajęcia w chwili obecnej i od 1 września bieżącego roku odbywać się będą w systemie jednozmianowym. Szkoła zaspakaja potrzeby w zakresie prowadzenia zajęć wychowania fizycznego, prowadzenia szkoleń kierunkowych w zakresie dyscyplin kluczowych oraz prowadzenia innowacji pedagogicznej „Szkolenie sportowe uczniów w zakresie lekkiej atletyki”. Placówka posiada mini stadion lekkoatletyczny z bieżnią tartanową, skoczniami w dal i wzwyż, rozbiegiem do rzutu oszczepem oraz stanowiskami do pchnięcia kulą i rzutu dyskiem i młotem. Posiada także boisko wielofunkcyjne i boisko z podłożem naturalnym (trawa) oraz szkolny plac zabaw dla uczniów nauczania zintegrowanego i przygotowania przedszkolnego. W razie niesprzyjających warunków pogodowych uczniowie maja do dyspozycji halę sportową, 2 sale rekreacyjne, 2 siłownie i salę korekcyjną. Wszystkie urządzenia będące do dyspozycji uczniów posiadają wymagane atesty, co odnotowane jest w protokołach pokontrolnych służb dokonujących kontroli. Budynek szkoły oraz teren wokół szkoły dla bezpieczeństwa jest monitorowany całodobowo oraz wyposażony w system kontroli wejść. Przy sprzyjających warunkach pogodowych dzieci korzystają z patio szkolnego oraz boiska szkolnego pod opieką nauczycieli i pracowników szkoły.

Proces poprawy warunków nauki uczniów oraz doposażenia w pomoce dydaktyczne jest prowadzony systematycznie. Przeznaczane są na ten cel środki z budżetu Gminy Pułtusk oraz ze źródeł pozabudżetowych, m.in. Ministerstwa Edukacji, sponsorów, Rady Rodziców oraz z dochodów własnych. Trzy miesiące temu dla uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Pułtusku przekazano i wyposażono w nowoczesny sprzęt salę do fizjoterapii. W bieżącym roku szkolnym rozpoczęto remont generalny węzła kuchennego. Trwa wymiana mebli uczniowskich w salach lekcyjnych oraz wyposażanie pracowni w tablice multimedialne i sprzęt audio-wideo w pracowniach do nauki języków obcych. Przewidywany termin zakończenia tego procesu – koniec 2014r. W planach na najbliższe trzy lata znajduje się także remont hali sportowej.

Komentarze (20) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Benneeo #1294041 | 87.207.*.* 13 sty 2014 08:24

  Niejaki Andrzej Łach z Pułtuska, redagujący obecnie "Głos Pułtuska", mieniący się "dziennikarzem" i "demokratą", były CZŁONEK tzw. Platformy Obywatelskiej w czasie pracy w warszawskim urzędzie wraz z kilkoma swoimi kolegami pobierał wielokrotnie łapówki m.in. od trudniących się handlem Wietnamczyków. Dlatego przesiedział w areszcie śledczym kilkanaście miesięcy i warunkowo wyszedł na wolność. Obecnie toczy się przeciwko niemu sprawa sądowa i grozi mu kolejny wyrok, ale obecnie odwołuje się do wyższych instancji, licząc na fart... Warto o tym wiedzieć, drodzy wyborcy... Wiedza jest jedną z najważniejszych wartości...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zbiggy #1250753 | 87.207.*.* 22 lis 2013 09:17

  18 listopada 2013 r. wpadł do Pułtuska premier rządu Najjaśniejszej R.P. - imć Donald T. Szybko zagościł w Szkole Nr 4, na zaaranżowanym obiadku u przeciętnej polskiej rodziny oraz wypowiedział się na plafonie futurystycznej, przepięknej pułtuskiej fontanny... Jednak do Powiatowego Szpitala w Pułtusku już nie dotarł. A właśnie w tym "szpitalu-rzeźni" trzy dni wcześniej - 15 listopada br. lekarze o mały włos zamordowaliby 27-letniego pacjenta, płatnika ZUS-u i państwowych podatków, któremu Konstytucja R.P. gwarantuje leczenie we własnym kraju!!! Ale pułtuscy konowałowie przez 24 godziny nie potrafili zdiagnozować umierającego w bólach człow2ieka i podawali mu... UWAGA! - APAP!!! To już w Murmańsku jest lepiej. Ale po co denerwować pana Donka? Tym bardziej, że przecież administracyjnie za pułtuski "szpital" (także za zatrudnianie dyrektorów i lekarzy) odpowiedzialny jest Zarząd Powiatowy na czele z niejakim Edwardem Wroniewskim, należącym do partyji zwanej P.S.L.!!! A toż to przecież kualicyjant sławnej P.O.!!! No i wszystko jasne! Zatem miłego leczenia w pułtuskim zakładzie leczniczym, załatwiającym pacjentom bileciki w jedną stronę!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. SP 4-Syf #1241129 | 83.24.*.* 10 lis 2013 13:24

  Dzieci nauczania początkowego w tej po...ej szkole mają gimnastykę na korytarzach! Nigdy na hali, bo zawsze zajęta przez starszych uczniów! Łachmański czaruje pięknie, jak zawsze, ale ta szkoła to burdel. Wejdźcie do łazienek, zwymiotować można! Papier i mydło nie do zdobycia jak za PRL, toć to taki rarytas. Nie poślę już dziecka do tej szkoły.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Pułtuszczak #1213708 | 178.42.*.* 8 paź 2013 09:23

  Panie Saracyn weź sie pan nażryj sromotników i nie niszcz pułtuskiej oświaty.Wracaj na wieś bo pułtuskie liceum już rozpierdoliłeś!!!!Ucz chłopów chodować świnie , bo może na tym się znasz!!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. czytelniczka #1211287 | 95.51.*.* 4 paź 2013 15:19

  A w n-rze 40 TP p. J. Kopeć informuje, jak to dziarski samorzund powiatowy realizuje projekt "Nowy system doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkoły". Nowomowa z czasów PZPR-u kwitnie w Pułtusku jak zawsze. Nic się nie zmieniło. W. Saracyn na str. internetowej wyczerpująco wyjaśnia, że w/w system będzie wspierał szkołę w wykonywaniu zadań i wspomagał w rozwiązywaniu jej problemów dydaktycznych i wychowawczych. W okólnikach partyjnych z 1975 roku jedynie słuszna partia pisała to samo toczka w toczkę... No i tu pojawiają się koordynatorzy, moderatorzy, doradcy i konsultanci, bez których szkolnictwo polskie niechybnie się zawali! Wyłonieni oni, a w zasadzie one, bo są to tylko panie, w drodze przetargu, w którym jako oceniający także występował W. Saracyn. I tak np. żona p. starosty - D. Żółtek-Wroniewska za swoją niechybnie potrzebną ciężką robotę dostanie za okres od września 2013 do czerwca 2014 r. jeno 35 750 złotych polskich brutto. A np. K. Piotrowska - synowa wiecznego pułtuskiego inspektora szkolnego, betona PZPR-owskiego S. Piotrowskiego, zainkasuje 35 100 zł brutto. A. Drzazgowska-Raheb - córka wieloletniej nadwornej lekarki służb mundurowych dostanie 35 750 zł brutto. Jest jeszcze kilka edukacyjnych "gwiazd", które będą pomagały dyrektorom szkół w diagnozowaniu potrzeb szkoły, aby w przyszłości mogli to robić oni sami... Trzeba tu również dodać, że wszystkie panie pracują zawodowo na etatach. O Maryjo - toż to będą TYTANKI PRACY!!! Na zakończenie roku zapewne gentelman W. Saracyn za tę ciężką harówę wręczy im zapewne nagrody pieniężne. P. J. Kopeć na koniec podaje, iż umowy między powiatem a "koordynatorkami" podpisali - wicestarosta A. Dolecki oraz oczywiście W. Saracyn. No to co, drodzy pułtuscy nauczyciele - NIECH SIĘ ŚWIĘCI DZIEŃ NAUCZYCIELA!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (20)