Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Zryw Wolnych Serc

2013-06-28 13:25:59 (ost. akt: 2013-06-28 13:26:46)

Podziel się:

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku w dniach 21-22 czerwca 2013 r. włączyli się do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Akcja jest organizowana w związku groźbą realnego zagrożenia szeroko rozumianymi uzależnieniami, które w głównym stopniu dotyczą dzieci i młodzieży. W ramach programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła” została zorganizowana w Ośrodku „Ogólnopolska Noc Profilaktyki”, podczas której zostały wyświetlone uczestnikom filmy o tematyce profilaktyki uzależnień. Projekcja filmów została poprzedzona, krótkim apelem pod hasłem zryw „Wolnych Serc”, który miał uświadomić i przybliżyć uczestnikom tematykę „Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki”. Podczas apelu poprzez wspólny gest położenia prawej dłoni na sercu uczestnicy włączyli się w akcję przeciwdziałania uzależnieniom, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

Celem tej inicjatywy było wzmocnienie twórczej profilaktyki oraz edukacja młodzieży i dorosłych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, a także promocja innowacyjnych działań profilaktycznych budowanych na profilaktyce rówieśniczej i promowaniu mody na życie wolne od uzależnień.

Apel i projekcja filmów zostały pozytywnie odebrane przez wychowanków. Organizatorami akcji; Agnieszka Francza, Małgorzata Jakubowska, Mariola Męczyńska, Marek Pepłowski oraz Andrzej Zaręba serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB