Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Nagroda główna festiwalu dla Magdaleny Chołuj

2013-06-25 14:51:33 (ost. akt: 2013-06-25 14:57:02)

Podziel się:

Zakończył się I Pułtuski Festiwal im. Krzysztofa Klenczona. W sobotę, 22 czerwca nastąpiło rozstrzygniecie konkursu wokalno-muzycznego

Zwycięzcą konkursu została Magdalena CHOŁUJ z Morawicy, która otrzymała Nagrodę Główną Burmistrza Pułtuska ( 2 000 złotych nett). Drugą nagrodę (1 500 złotych netto) Burmistrza Pułtuska otrzymał Łukasz GOCŁAWSKI z Trzcianki, a trzecia (1 000 złotych netto) dla Tomasza DORNIAKA z Żukowa koło Gdańska. Internauci docenili najbardziej Aleksandrę WYLĘŻEK z Warszawy (nagroda w wysokości 500 złotych). Nagrodę specjalną dla polonijnego uczestnika otrzymała Iryna SHARA (Ukraina).

Wyróżnienie od Stowarzyszenia Polski Rock and Roll im. Krzysztofa Klenczona oraz zespołu „Czerwone Gitary” i nagrodę w wysokości 500 zł, otrzymał Wojciech WŁADEK z Zamościa.

Nagrodę Patrona Honorowego (1000 złotych) Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona - nagrodę Alicji Klenczon, Karoliny Klenczon i Jacqueline Natalie Klenczon-Long otrzymała Magdalena CHOŁUJ. Nagrodę w wysokości 500 złotych otrzymali: Alicja SZEMPLIŃSKA z Ciechanowa i Rafał CHMIELEWSKI z Pułtuska.Publiczność dość licznie przybyłą w sobotni wieczór rozgrzali muzycy specjalizujący się w grze utworów Krzysztofa Klenczona, The Beatles, czyli zespół Żuki. Nazwa zespołu pochodzi od spolszczenia „czwórki z Liverpoolu”. Tak się złożyło, że tego dnia na Stadionie Narodowym w Warszawie grał wybitny artysta muzyczny Paul McCartney (przed laty The Beatles, gitarzysta, perkusista, gra również na skrzypcach, flecie, instrumentach klawiszowych, kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego). Więc na rynku pułtuskim nie zabrakło utworów, które na pewno zagrał (kompozytor, multiinstrumentalista) i zaśpiewał Paul McCartney w Warszawie.
Andrzej ŁachKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB