środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Policja odnalazła zaginionego mężczyznę

2013-06-25 10:23:49 (ost. akt: 2013-06-25 10:27:25)

Podziel się:

Dzięki czujności policjantów z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, odnaleziono 74-letniego mężczyznę, który zaginął w środę 19 czerwca po południu w jednej z miejscowości gm. Gzy. Mężczyzna wyjechał z domu rowerem Odnaleziony mężczyzna został przewieziony do pułtuskiego szpitala.

Dzięki swojemu profesjonalizmowi i czujności, policjanci z Pułtuska pomogli potrzebującemu człowiekowi. W ubiegły piątek około godziny 13.40 do pułtuskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że jego brat prawdopodobnie zaginął. Wyszedł z domu w środę po południu i do tej pory nie wrócił. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji rozpoczęli poszukiwania. Idąc drogą, którą mógł poruszać się zaginiony po około 40 minutach funkcjonariusze w odległości około 1 kilometra od domu znaleźli zaginionego mężczyznę. Człowiek ten z objawami udaru słonecznego leżał w rowie, a przy nim jego rower. Rów ten był bardzo głęboki, zarośnięty wysoką trawą, tak, że leżący nie był widoczny z poziomu przejeżdżających samochodów. Na miejsce funkcjonariusze wezwali karetkę pogotowia, która zabrała mężczyznę na obserwację do szpitala w Pułtusku.
Tym razem poszukiwania zakończyły się szczęśliwie, jednak policjanci apelują do wszystkich, którzy opiekują się i przebywają z osobami starszymi, samotnymi, aby zwróciły baczniejszą uwagę na swoich podopiecznych, gdyż wystarczy chwila nieuwagi aby taka osoba oddaliła się z domu. - Poszukiwania takich osób to dla policji priorytetowe działania, jednak wymagają one zaangażowania bardzo dużych zasobów kadrowych i sprzętowych i nie zawsze niestety dobrze się kończą.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB