Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Turniej trójek rozstrzygnięty

2013-06-24 13:01:54 (ost. akt: 2013-06-24 13:03:43)

Podziel się:

Pułtuski Ambasador Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej – Andrzej Krawczyński, zorganizował w niedzielę, 23 czerwca, Turniej Trójek Mieszanych.

Nagrodą główną turnieju były bilety na Beach Volleyball World Championships MAZURY 2013, który rozpoczyna się 1 lipca. Turniej odbył się w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego na Sali. Niestety pogoda nie dopisała. Zgłosiły się do turnieju tylko cztery zespoły – dwa z Pułtuska, po jednym z Warszawy i Mławy. Mecze w dusznej sali były jednak bardzo zacięte. Walczono o każdą piłkę, każdy punkt. Ważna była rywalizacja, powiedział bym wręcz, głód siatkarski, widoczny bardzo u zawodników z Pułtuska. Nie było straconych piłek. Najlepszą obroną (szkoda że Ewelina nie dostała za to nagrody specjalnej) tego turnieju popisała się Ewelina Olkowska. Po obronie przez kolegę z drużyny goniła piłkę około 6 metrów i „odbiła ją” tuż przy stole z nagłośnieniem, a zaskoczeni przeciwnicy, popełnili błąd i stracili punkt. Zespoły pokazały kilka efektownych akcji, bloków i parad w obronie. Wyróżnił bym również na rozegraniu Oliwię Sobocińską, która dość sprawnie i szybko rozrzucała (rozgrywała) piłki na skrzydła swoim kolegom z zespołu.

Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Grano do 21 punktów. Zwycięzcą Turnieju okazali się Oliwia Sobocińska, Mateusz Stasiak, Patryk Bartczak. Oni otrzymali 3 bilety na Mistrzostwa Świata. Druga lokata dla trójki - Zuzanna Białas, Piotr Augustynowicz, Cezary Augustynowicz. Trzecie dla Elizy Perzyny, Adama Perzyny i Andrzeja Chomiszczuk. Czwarte miejsce dla Eweliny Olkowskiej, Andrzeja Olkowskiego, Jarosława Maickiego.

Oliwia Sobocińska i Eliza Perzyna zostały uznane przez organizatorów najlepszymi zawodniczkami. W nagrodę otrzymały topy World Tour.Oby więcej takich turniejów, tym razem już na świeżym powietrzu. Może na plaży, może na stadionie a może na Rynku Pułtuskim w kierunku fontanny. Trzeba tylko żałować, że w Pułtusku nie ma pieniędzy na szkolenie młodzieży i na zespół seniorski. Zapomina się o pięknej historii pułtuskiej siatkówki.

Na to nie ma pieniędzy np. zgodnie ze sprawozdaniem z realizacji „Programu współpracy Gminy Pułtusk z organizacjami pozarządowymi i innymi organizacjami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2012 rok” – Uczniowski Klub Sportowy ZRYW otrzymał dofinansowanie 2 500 złotych. A na sondaż w sprawie kładki pułtuskiej – 30 tysięcy złotych jest od ręki.

Od „ręki” są również pieniądze na trzydniową imprezę Pułtuska i to o wiele większe. O tym jednak innym razem.

Zachęcam do radykalnej zmiany w myśleniu o pułtuskim sporcie w Ratuszu.
Andrzej Łach

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Paweł Jakowicki #1123285 | 83.24.*.* 24 cze 2013 13:25

    Brawo Andrzej, Brawo Trójkarze

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz