Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Praktyka w Austrii dobrym startem

2013-06-20 07:56:12 (ost. akt: 2013-06-20 07:58:53)

Podziel się:

Powiat Pułtuski od 1 lutego 2013r. do 31 lipca 2013r. realizuje projekt pn.: „Praktyka zawodowa w Austrii dobrym startem do kariery uczniów techników z Powiatu Pułtuskiego” . Projekt jest realizowany w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci – Mobilność, współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu 16 osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół im B. Prusa oraz z Zespołu Szkół Zawodowych im J. Ruszkowskiego w Pułtusku wraz z dwoma opiekunami wyjechała na 4 tygodnie do Austrii w celu realizacji programu praktyki zawodowej.

Uczniowie odbywali praktyki w hotelach: Bellevue i Kavalier oraz firmach informatycznych: BOC-Group, Cogvis oraz Choclate´s Boutique, gdzie oprócz zdobywania szlifów zawodowych, doskonalili także swoje umiejętności językowe. Był to swoisty egzamin z dorosłego życia, z dala od domu i rodziców, w obcym kulturowo środowisku i kraju.

Uczestnicy praktyk zdobyli nową wiedzę i umiejętności, które z pewnością zaowocują w przyszłej pracy zawodowej. Miesiąc spędzony za granicą dodał im wiary we własne siły i pewności siebie. Uczniowie poznali nowy kraj, jego kulturę i obyczaje, poznali austriacką kuchnię a także nawiązali nowe znajomości.

Przed wyjazdem wszyscy uczniowie uczestniczyli w intensywnym kursie przygotowawczym z języka niemieckiego oraz w zajęciach pedagogicznych.

Z przyjemnością informujemy, że austriaccy pracodawcy doceniali fachowość, pracowitość i sporą wiedzę naszych uczniów.

Potwierdzeniem realizacji programu praktyk są certyfikaty, wydane uczniom przez organizację partnerską Amadeus Association z Wiednia oraz Certyfikaty Europass Mobilność.

Wszystkim uczniom życzymy dalszych sukcesów w nauce i karierze zawodowej oraz zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych projektach Starostwa Powiatowego w Pułtusku.

Projekt został zaplanowany i zrealizowany w całości przez Wydział Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Pułtusku.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Pułtusku

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB