AP Orlik pokonał Mazura Radzymin

2013-06-18 15:13:06 (ost. akt: 2013-06-18 15:14:05)

Podziel się:

Piłkarze Akademii Piłkarskiej Orlik podejmowali podejmowali w niedzielę, 16 czerwca w Pniewie, w ostatniej kolejce Ligi Młodzików U-12 zespół Mazura Radzymin

Od samego początku meczu na boisku dominował AP Orlik, który stwarzał sobie sytuacje pod bramką przeciwnika. Po pierwszych kilku minutach powinno być już 2:0 dla Orlika. Niestety dwóch sytuacji nie wykorzystał Patryk Składanek. Ładny strzał Karola Kisiela obronił bramkarz gości. Wreszcie w 30 minucie meczu, w środku pola piłkę przechwycił Kacper Chmiel i popędził na bramkę wykorzystując z zimną krwią sytuacje sam na sam. Kiedy wydawało się, że była to bramka do szatni chwilową dezorganizację piłkarzy Orlika wykorzystał Mazur, strzelając bramkę na remis w doliczonym czasie gry.
Druga połowa zaczęła się dla podopiecznych Pawła Zacharskiego znakomicie. Już w pierwszej akcji kapitan zespołu Przemysław Łachacki popisał się atomowym uderzeniem z 20 metrów boiska zaskakując bramkarza, ale i wszystkich zgromadzonych w tym dniu na stadionie. Piękna bramka. Takie bramki chciałby oglądać każdy kibic piłkarski. Od tego momentu gospodarze dominowali, grali do jednej bramki. Ładnym zespołowym akcjom brakowało tylko wykończenia. Swoich sytuacji nie wykorzystali Karol Kisiel, Krystian Kwiatkowski, a Karolowi Gawińskiemu zabrakło dosłownie centymetrów, aby wepchnąć piłkę do bramki. Kacper Chmiel świetnie grający tego dnia, minął trzech przeciwników i lewą nogą ponownie wpakował piłkę do bramki.
Na pochwały zasługuje cały zespól AP Orlik, ułożona gra defensywy, szybkie ataki ofensywy i dobre interwencje bramkarzy pomogły w zdobyciu 3 punktów. Na uwagę zasługuje fakt, że podopieczni Pawła Zacharskiego w rundzie wiosennej uznali wyższość tylko najlepszego zespołu z Marek, w pozostałych meczach nie zostawili złudzeń i pokonali wszystkich przeciwników. Trzymamy kciuki za przyszły sezon!

AP ORLIK Zatory Pniewo – Mazur Radzymin 3:1 (1:1)

Bramki dla AP Orlik: Kacper Chmiel 2 gole (30, 55 minuta), Przemysław Łachacki 31 minuta