środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Trzy doby i dziewięciu nietrzeźwych kierujących

2013-06-17 13:23:45 (ost. akt: 2013-06-17 13:24:28)

Podziel się:

W ciągu kilku minionych dni na terenie powiatu pułtuskiego policjanci zatrzymali ośmiu nietrzeźwych kierowców pojazdów mechanicznych, jednego nietrzeźwego rowerzystę w tym jedną osobę nie stosującą się do sądowego zakazu kierowania pojazdami. Rekordziści mieli po ponad 2,3 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu.


Pułtuscy policjanci w ciągu trzech ostatnich dni zatrzymali dziewięć osób, które zdecydowały się usiąść za kierownicę po alkoholu a także z zakazem prowadzenia pojazdów. Za kierowanie w stanie nietrzeźwość lub pod wpływem narkotyków grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a jazda pomimo sądowego zakazu zagrożona jest karą do 3 lat więzienia.
Należy podkreślić, że nie zatrzymano kierujących po spożyciu alkoholu (czyli mający od 0,2 do 0,25 promila). Oznacza to, że kierujący mieli pełną świadomość, że poruszają się po drodze na tzw. „podwójnym gazie”. Wynik aż 8 nietrzeźwych kierujących przekroczył 1 promil, a niechlubny rekordzista miał ich ponad 2,4 w organizmie.
Akcja „Trzeźwość” prowadzona była także dzisiejszego poranka. W ciągu kilkunastu minut zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących. Prawdopodobnie jechali oni do pracy. Każdy z nich miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.
W niedzielę w miejscowości Przyłubie w gm. Zatory policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa, którym kierował 31-letni mężczyzna. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Kolejny rekordzista został zatrzymany kilkanaście godzin później w miejscowości Zatory 45 latek miał także ponad 2 promile.

W Piskorni w gm. Pokrzywnica policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 59-letniego rowerzystę, w organizmie którego stwierdzili po przeprowadzonym badaniu prawie 1,5 promila alkoholu. Okazało się również, iż mężczyzna nie stosował się do sądowego zakazu kierowania rowerami.

Anna Balcerzak, KPP Pułtusk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB