środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Rozstrzygnięty konkurs „Bezpieczna Droga do szkoły”

2013-06-15 10:04:55 (ost. akt: 2013-06-15 10:05:27)

Podziel się:

Na hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Pułtusku odbył się powiatowy finał konkursu "Bezpieczna droga do szkoły". Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych i klas I-II gimnazjum z terenu powiatu pułtuskiego.

Gospodarzem konkursu była pani Krystyna Estkowska dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Pułtusku. Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Starostwem Powiatowym, Gminą Pułtusk i Komendą Powiatową Policji.
Zawody odbywały się pod czujnym okiem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Finał konkursu składał się z dwóch części - teoretyczną i praktyczną. W konkursie wzięło udział 150 zawodników z całego powiatu. Uczniowie, którzy uzyskali na nim najlepszy wynik, wzięli następnie udział w części praktycznej, czyli rowerowym torze przeszkód. Dodajmy, że liczył się nie najlepszy czas przejazdu, ale fakt pokonania trasy z jak najmniejszą liczbą błędów.
Tuż przed ogłoszeniem laureatów i wręczeniem nagród wszyscy przybyli mogli zobaczyć pokaz Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku. Na widzach ogromne wrażenie zrobiła symulacja wypadku samochodowego. Strażacy musieli wydostać z wraku samochodu zakleszczoną poszkodowaną osobę oraz udzielić jej pierwszej pomocy.
Na zakończenie nastąpiło ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem nagród. Najbardziej atrakcyjne nagrody otrzymali zdobywcy trzech pierwszych miejsc. Za pierwsze miejsce zawodnicy otrzymali rowery, drugie miejsce nagrodzono aparatami fotograficznymi , zawodnicy, którzy zdobyli trzecie miejsce dostali MP4. Nagrody wręczono także wszystkim pozostałym uczestnikom - były to m.in. kaski rowerowe wraz z odblaskowymi kamizelkami.
Anna Balcerzak, KPP Pułtusk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB