Poniedziałek, 20 listopada 2017. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Nadnarwianka awansowała do elity

2013-06-14 10:03:55 (ost. akt: 2013-06-14 20:12:54)

Podziel się:

Piłkarze Nadnarwianki U-16 Pułtusk pokonali na własny boisku w środę, 12 czerwca w zaległym meczu UKS Białe Orły Warszawa. UKS naszpikowany byłymi i obecnymi reprezentantami Mazowsza, trenującymi przy Mazowieckim Ośrodku Szkolenia Sportowego Młodzieży byli tego dnia zespołem słabszym. Mecz dla pułtuskiego zespołu ułożył się znakomicie. Już w 5 minucie po zagraniu Piotra Cichockiego, Piotr Cywiński umieszcza piłkę w siatce gości. Kilka minut później Mateusz Krawczyk w sytuacji sam na sam nie zdobył gola. Następną bardzo dobrą sytuację wypracował Gracjan Sokołowski, dograł dokładną piłkę w pole karne do Piotra Cichockiego, ten strzela, ale w ostatniej chwili strzał zablokowany.

Pułtuszczanie przeważali, kontrolowali mecz. Goście w pierwszej połowie nie stworzyli żadnej dogodnej sytuacji. Po przerwie zawodnicy z Warszawy grali więcej piłką, ale mimo to bliżej strzelenia drugiej bramki była Nadnarwianka. Kolejną stuprocentową sytuację zmarnował Mateusz Krawczyk oraz bardzo dobrą Gracjan Sokołowski – bramkarz obronił strzał z około pięciu metrów.
Wygrana Nadnarwianki jak najbardziej zasłużona, a goście mogą być zadowoleni, że skończyło się tylko 1:0. Dzięki wygranej Nadnarwianka zapewniła sobie na kolejkę przed końcem awans do najwyższego szczebla rozgrywek U-17.
W przyszłym sezonie ponownie będziemy mogli w Pułtusku oglądać Legię, Polonię Warszawa itd. To duży sukces podopiecznych Pawła Brodzkiego. Ekipa Pawła Brodzkiego po raz piąty (od sezonu 2009/10) z rzędu będzie grała z najlepszymi zespołami. Sztuka ta nie udała się nikomu, chyba w całej historii Nadnarwianki Pułtusk. W przyszłym sezonie będą jednak potrzebne wzmocnienia. Nie wykluczone, że z drużyny odejdzie najlepszy snajper zespołu, Gracjan Sokołowski. Trenerowi i zawodnikom, gratulujemy.

MOSiR Nadnarwianka Pułtusk - UKS Białe Orły Warszawa 1:0 (1:0)
Bramka: Piotr Cywiński 5 minuta

Skład Nadnarwianki: Władysław Stelmach – Jakub Kozakiewicz, Karol Czaplicki, Kamil Jagielski, Konrad Wiśniewski – Piotr Cywiński, Mateusz Kiela, Patryk Zalewski – Piotr Cichocki, Gracjan Sokołowski, Mateusz Krawczyk.