środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Młode Orły Wicemistrzami Mazowsza

2013-06-10 14:58:03 (ost. akt: 2013-06-10 14:58:13)

Podziel się:

Młode Orły U-10 Nadnarwianki Pułtusk zostały w poniedziałek, 3 czerwca Wicemistrzami Mazowsza w piłce nożnej U-10. Dawid Wroniak uznany najlepszym piłkarzem turnieju.

XIII edycja turnieju „ Z podwórka na stadion”, znanego jako Puchar Tymbarku na szczeblu wojewódzkim odbyła się w Warszawie. Zwycięzca turnieju finałowego zagra w fazie krajowej (nieoficjalne Mistrzostwa Polski). W turnieju Finału wojewódzkiego wzięło udział 26 drużyn chłopięcych i 13 dziewczęcych. Pułtuszczanie po losowaniu trafili do grupy D. Z grupy wyszli jak burza. Grali zespołowo, akcjami, przeważali techniką, wymieniali więcej podań i byli skuteczni.
W pierwszym meczu pokonali zespół z Lesznowoli, w drugim Sochaczew, następnym Sokołów Podlaski i zremisowali z Przytykiem. W ćwierćfinale (fazie play off) czekał na nich zespół z Mińska Mazowieckiego. Nasz zespół wygrał zdecydowanie. W półfinale spotkanie z Siedlcami. Wygrana pewna, nie podlegająca dyskusji. W finałowym meczu przeciwnikiem była Unia Warszawa, prowadzona przez Piotra Mosóra. Unia była lepszym zespołem. Lepszym fizycznie a przy tym sprytem i zaangażowaniem nie odstępującym od Młodych Orłów. Niestety pułtuscy młodzi piłkarze przegrali 3:1.
Mimo porażki to jest wielki sukces piłkarzy i trenerów Pawła Brodzkiego i Mirosława Tkaczyka. Sukces odniesiony przez Młode Orły jest porównywalny do sukcesu jaki odnieśli piłkarze prowadzeni przez dzisiejszego Radnego Pana Sławomira Krysiaka w Ogólnopolskim turnieju „Piłkarska kadra czeka” (z inicjatywy Telewizji Polskiej, Adama Gocela) i było to w 1988 roku (rocznik 1973 i młodsi). Wówczas pułtuszczanie zajęli 3 miejsce w całym kraju. Niestety całe pokolenie i następne zostało w Pułtusku wówczas zmarnowane. Teraz trzeba zrobić wszystko, aby nie zmarnować tych obecnych, niezwykle zdolnych zawodników.
Wielkie gratulacje dla trenerów, rodziców (bez ich wkładu, zaangażowania nic by nie było) i piłkarzy. Wielkie gratulacje dla Dawida Wroniaka, bo jeszcze nigdy pułtuszczanin w tak poważnym turnieju piłkarskim nie został uznany najlepszym piłkarzem. Dawid – pracuj, pracuj jeszcze raz pracuj, tak dalej. O Dawidzie piszemy przy jednym z meczów w ostatnim numerze Kuriera Pułtuskiego.Młode Orły – Lesznowola 5:0 (3:0)
Bramki dla Młodych Orłów: Mateusz Stępniewski 2 gole, Jakub Kisiel 2 gole, Piotr SonnenbergMłode Orły – Sochaczew 7:1 (4:1)
Bramki dla Młodych Orłów: Mateusz Stępniewski 2 gole, Kacper Druchniak 2 gole, Mateusz Lepert, Jakub Kisiel, Dawid Wroniak

Młode Orły – Sokołów Podlaski 3:0 (3:0)
Bramki dla Młodych Orłów: Jakub Kisiel, Mateusz Stepniewski, Dawid Wroniak

Młode Orły – Przytyk 1:1 (1:0)
Bramki dla Młodych Orłów: Jakub Kisiel

Ćwierćfinał: Młode Orły – Mińsk Mazowiecki 3:0 (2:0)
Bramki dla Młodych Orłów: Dawid Kałek 2 gole, Mateusz Stępniewski

półfinał: Młode Orły – Siedlce 4:1 (1:1)
Bramki dla Młodych Orłów: Jakub Kisiel 2 gole, Dawid Wroniak, Mateusz Stępniewski

Finał: Młode Orły Nadnarwianka Pułtusk – Unia Warszawa 1:3 (0:2)
Bramki dla Młodych Orłów: Jakub Kisiel


Skład Młodych Orłów: Jarosław Tkaczyk, Maciej Cebula – Dawid Głodowski, Dawid Wroniak, Mateusz Lepert, Mateusz Stępniewski, Piotr Sonnenberg, Dawid Kałek, Damian Rakowski, Kacper Druchniak, Dawid Mądrala, Jakub Kisiel
Trenerzy: Paweł Brodzki, Mirosław Tkaczyk


Andrzej Łach

Zdjęcia za zgodą Pawła Brodzkiego

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB