Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Marsz dla Życia i Rodziny

2013-06-10 07:05:30 (ost. akt: 2013-06-10 07:05:55)

Podziel się:

Przy strugach ulewnego deszczu około 500-600 osób z całego powiatu wyruszyło w niedzielę, po godzinie 15 z pod Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w pierwszym pułtuskim Marsz dla Życia i Rodziny

Nic nie zapowiadało tak ulewnej pogody. Od rana do 14:30 świeciło słońce, po godzinie 17 również świeciło słońce. W trakcie Marszu lało niemiłosiernie, przebłyski słońca pojawiły się przy rondzie.
Pierwszy tego typu Marsz w Polsce odbył się 4 maja 2006 w Warszawie. Marsz dla Życia i rodziny jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych, opartych jedynie o małżeństwo, rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny oraz poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Obecnie pod względem dzietności Polska znajduje się na 211 miejscu wśród 222 państw świata.
Pułtuski Marsz szedł pod hasłem „Kierunek: Rodzina”. Przeszedł ulicami: Tysiąclecia, Wojska Polskiego, 3-Maja, Świętojańską, Rynek do amfiteatru Domu Polonii. W Domu Polonii prowadzący, Pan Janusz Borzyński poprosił na scenę organizatora Burmistrza Wojciecha Dębskiego i animatora Posła RP Henryka Kowalczyka, którzy wygłosili kilka zdań do uczestników Marszu. Nastąpiło również odczytanie przez rodzinę modlitwy i deklaracji. Ksiądz Dziekan Wiesław Kosek odczytał list Biskupa Płockiego Piotra Libery, a zespół muzyczny z Parafii pw. Bożego Miłosierdzia śpiewał pieśni religijne.
Marsz jak najbardziej szczytny w słusznej sprawie. Warto było zademonstrować swoje przywiązanie do rodziny, do promowania rodziny i poszanowania dla życia od momentu poczęcia. Szkoda tylko, że Marsz, jak w wielu innych miastach, po katolicku nie zaczął się najpierw Eucharystią.
Wielkie Bóg zapłać dla wszystkich którzy wzięli udział w Marszu i tych, którzy nie mogli, a przeżywali to duchowo. Wielkie Bóg zapłać dla wszystkich organizatorów.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zoran #1110773 | 12 cze 2013 07:45

  Pozwólcie zacytuję "voty" z innego wpisu, tutaj lepsze jego miejsce: "Pan poseł PiS Kowalczyk wyraził red. Śniegockiemu deklarację poparcia dla życia i rodziny, podczas niedzielnego marszu. No to fajnie, ale czy nie lepiej byłoby, żeby zrezygnował z definitywnie lewej kasy za wynajem na terenie Warszawy mieszkania, bo niby nie jest w stanie dojeżdżać na sesje sejmowe na czas (patrz: http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/henryk- kowalczyk-z-pis-nie-dojezdzam-do-sejmu-b o-sa-korki_327265.html). Gdyby zrezygnował z kwoty 2200 zł to za te pieniądze jakaś bezrobotna a wielodzietna rodzina mogłaby mieć chleb, a tak nie ma! Z kogóż więc szydzi ów obłudnik?! "

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. NIE! #1109685 | 11 cze 2013 08:53

  ZAKAZUJĘ CI SEXU!!! NIE WOLNO!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Zakazać sex !!! #1109163 | 83.24.*.* 10 cze 2013 15:55

  Wczoraj bzykałem się z moją kobitką , ale robiłem to w prezerwatywie , więc zgrzeszyłem cholera !!!! Powiem więcej , zabiłem kilkaset tysięcy plemików , czyli potencjalnych nienarodzonych dzieci!!!! Jestem mordercą!!!! Mam wyrzuty sumienia - poradźcie kochani internauci , co mam robić? Jak obetnę sobie jaja - to będę bzykał nie zabijając nienarodzonych dzieci?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. mieskaniec miasta #1108949 | 95.51.*.* 10 cze 2013 12:13

  Obłudnicy i kłamcy typu Kosek i urzędasy wyszli na manifestację. Wiedzą o tym doskonale, że ostatnią rzeczą, jaką zajmują się te ich debilne urzędy typu PCPR, MOPS czy Powiatowy Urząd Pracy - jest RODZINA. Oszukują i siebie i ludzi. Chcą tylko pokazać motłochowi, jacy to oni są potrzebni. A te ich niby-projekty unijne to porażka - zero skuteczności. Wystarczyłaby w tym miasteczku jedna profesjonalna agencja pośrednictwa pracy, zatrudniająca 7 osób. Ale gdzie ta cała zgraja urzędnicza znalazłaby pracę. Nigdzie, bo beztalencia prawdziwy wolny rynek eliminuje. I tego oni się boją. Chora Polska, chory Pułtusk. Króluje fałsz i obłuda, a kler ten fałsz urzędniczy popiera, to jest właśnie HIPOKRYZJA POLSKIEGO KLERU!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. normalna #1108854 | 83.28.*.* 10 cze 2013 10:44

  I dobrze że dziekan nie rozpoczął marszu Eucharystią. To był marsz który został przez niektórych, wiadomo przez kogo wykożystany do celów politycznych. Te buziulki na zdjęciach o tym świadcza. Cały zamys godny poparcia! ale bez propagandy(np. inne media podaja 0 2000 uczestników). Z czasem społeczeństwo zrozumie cel marszów i osiągniemy taką liczbę uczestników. Najlepszymi kaznodziejami okazują się Dębski i Kowalczyk chyba ze strachu. Prawdziwa obłuda.

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz