Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Zarząd Powiatowy uzyskał absolutorium

2013-05-29 14:45:56 (ost. akt: 2013-05-29 13:47:35)

Podziel się:

Na poniedziałkowej, 27 maja Sesji Rady Powiatu, Zarząd powiatu z Starostą Edwardem Wroniewskim na czele uzyskał absolutorium.

Przeciwko udzieleniu absolutorium byli Radni Samorządowego Porozumienia Ziemi Pułtuskiej, którzy nie mieli większych zastrzeżeń do wykonania budżetu za 2012 rok. Przesądziła, jak mówił w imieniu Klubu Radny Krzysztof Łachmański, kwestia braku pozytywnych zmian w SP ZOZ. Regionalna Izba Obrachunkowa wydała pozytywną opinię o przedłożonym przez Zarząd sprawozdaniu. Dochody powiatu w 2012 roku wyniosły 57 433 533 złote. Stan zobowiązań wyniósł 13 580 000 złotych, co stanowi 23,64% wykonanych dochodów ogółem. Wydatki bieżące wyniosły 51 832 727 złote, majątkowe 3 456 740 złote. Nadwyżka zamknęła się w kwocie 2 144 099 złotych. Subwencja oświatowa, jak poinformowała Pani Krystyna Rzepnicka wystarczyła na realizację zadań oświatowych. Chociaż potrzeby są o wiele większe np. sale sportowe. Powiat pozyskał w 2012 roku około 5 milionów złotych. Dopytywał o to Panią Skarbnik Radny Krzysztof Łachmański.
Wiele pytań do Dyrektora Juliana Kutnera dotyczących dróg powiatowych miał Radny Krzysztof Łachmański. Pytał, kiedy zostanie zakończony proces naprawy i sprzątania dróg? Dyrektor się tłumaczył. W końcu doszło między panami do wymiany zdań. Radny mówił, że chce aby On – patrz firma którą zarządza, robiła to bardzo dobrze. Jakie drogi naprawiono po zimie dobrze, prosi o podanie chociaż 2-3? Dyrektor mówił ogólnikowo, a następnie poprosił Radnego, aby ten podał mu definicję dobrze poprawionej drogi. Ten się zbulwersował. Powiedział, że nie życzy sobie, aby dyrektor przepytywał Go jak ucznia w szkole. Poprosił o interwencję Starostę Edwarda Wroniewskiego. Dyrektor Julian Kutner ma na piśmie przedstawić Radnemu Krzysztofowi Łachmańskiemu do poniedziałku informację dotyczącą naprawy i sprzątania dróg.
Pani Violetta Kozłowska z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa – oddział w Pułtusku, mówiła min. że Unia Europejska może wprowadzić zakaz sprowadzania ziemniaka z Polski. Ziemniaki są wysyłane z Polski bez wymaganych naklejek. Za nim się je wyśle na eksport do państw UE należy najpierw zgłosić się do Inspektoratu. Zrobić badania i wtedy dopiero eksportować produkt.
Rada podjęła również uchwalę o przystąpieniu do realizacji projektu pod nazwą „Zwiększenie potencjału szkół zawodowych na Mazowszu”. Koszt realizacji projektu w powiecie pułtuskim ma wynieść 3 miliony złotych. Powiat zapewnia wkład własny rzeczowy w postaci min. sal lekcyjnych, infrastrukturę teleinformatyczną.
Z informacji przedstawionej przez prezesa Zarządu Powiatowego wynika min. że Zarząd Dróg Powiatowych na zimowe utrzymanie dróg wydał 217 tysięcy złotych. Koszt sprzątania ulic Pułtuska ma wynieść 10 tysięcy złotych.

Zarząd na dzień dzisiejszy odrzucił propozycję dotyczącą fuzji Centrum Medycznego GAJDA-MED i SP ZOZ w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej.
Sesja zakończyła się zabawnym akcentem. Radny Krzysztof Pieńkos podziękował Dyrektorowi Julianowi Kutnerowi za szybką interwencję w sprawie tablic informacyjnych w gminie Pokrzywnica. Ale zaznaczył, że teraz pojedzie i sprawdzi czy tak jest, jak w przesłanym piśmie.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Paweł #1187797 | 83.31.*.* 2 wrz 2013 14:30

  Pan Dolecki powinien wyjaśnić służbom w jaki sposób przejął ogromne ilości ziemi należącej przed wojną do Pani Baranowskiej w Gnojnie skoro żyją spadkobiercy.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xxxxx #1100106 | 80.48.*.* 31 maj 2013 11:04

  Starosta Wroniewski górą- brawo ,brawo , brawo-gratulacje za "kompetencje". Pamiętajcie przy następnych wyborach , kto głosował za , a kto przeciw.Kto doprowadził szpital do ruiny !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. j.MK #1099253 | 91.235.*.* 30 maj 2013 13:30

  O proszę - na zdjęciu centralnie widać twarzyczkę następnej "gwiazdy powiatowej", wybitnie odpornej na wiedzę i myślenie - Longiny Liszewskiej. Dostała ona stołek Powiatowego Rzecznika Konsumentów, oczywiście za protekcją niejakiego byłego radnego "narcyzka" Wultańskiego. Oczywiście stołek ten zajmuje bez odpowiedniego przygotowania merytorycznego. Widać to po żałosnych wystąpieniach tej persony w tzw. mediach pułtuskich. Tak, drodzy obywatele, uprawia się w Pułtusku NEPOTYZM!

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. obciach #1098532 | 95.51.*.* 29 maj 2013 16:25

  I na to oszukańcze towarzystwo baranów idą nasze podatki. Ten kraj jest chory na PARTYJNIACKĄ GRUŹLICĘ!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz