Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Będzie podwyżka za śmieci - zapowiada Burmistrz

2013-05-27 08:26:32 (ost. akt: 2013-05-27 08:26:56)

Podziel się:

Członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Pułtusku dokonywali w piątek, 24 maja w Akademii Humanistycznej wyborów min.do Rady Nadzorczej.

Na przewodniczącego Walnego Zgromadzenia Członków, Zastępca Burmistrza Zenon Kowalewski zgłosił Radnego miejskiego, Ryszarda Befingiera. Zastępca Burmistrza na wiceprzewodniczącego zgłosił kandydaturę innego Radnego miejskiego Stanisława Skalika. Obaj Panowie byli jedynymi kandydatami. Spółdzielnia liczy około 2200 członków, a w Walnym Zebraniu brało udział, tylko około 120 członków. Gośćmi na posiedzeniu byli min. Burmistrz Wojciech Dębski i Przewodniczący Rady, lider PiS – Ireneusz Purgacz.
Walne Zgromadzenie przez ponad półtorej godziny nie było w stanie wyłonić statutowych komisji Walnego Zebrania. O godzinie 23:30 zakończyło się dopiero głosowanie na kandydatów na członków Rady Nadzorczej. Wiele zamieszania przy głosowaniach wprowadzał Przewodniczący Zebrania (mam nadzieję, że z troski o niepodważalność Walnego). Choć inni mówili na Sali, że jest to stara metoda, aby ludzie wychodzili z Sali i aby zostali „sami swoi”, tym bardziej, że wcześniej większością 2/3 głosów przeszły wnioski zmian do Statutu grupy członków opozycyjnych pod przywództwem Pana Jan Befingiera. Pan Jan pytał również o zamontowane wodomierze, dlaczego były takie drogie? Przecież można było zapłacić 40 złotych i efekt byłby ten sam.
Ze zdumieniem przyglądałem się sporom Zastępcy Burmistrza z Radcą Prawnym i nie znajomością przepisów Statutu (Przewodniczącego Rady Nadzorczej), w tym jak min. liczyć głosy przy głosowaniach do zmian w Statucie i czy wniosek formalny można poddać pod głosowanie.
Niezwykle interesujące informacje przekazał Wiceprezes Spółdzielni. Wynika z nich, że wszystkie bloki mają być ocieplone do 2016 roku. Podgrzanie uśrednione ciepłej wody min. na Skarpie jest o kilkanaście złotych droższe na 1m3 niż na innych osiedlach. Czyli w ramach solidarności inni dopłacają do tego (cena jest uśredniona w zaliczkach dla całej Spółdzielni). Którzy Radni i jednocześnie członkowie Spółdzielni, na Sesjach byli przeciwni „solidarność” w opłatach za odpady. Byli za tym, aby każdy płacił za siebie. To już pisaliśmy w Kurierze Pułtuskim w relacjach z Sesji i Komisji.
Na Walnym Zebraniu, Burmistrz Wojciech Dębski zapowiedział, że będzie „redukcja” (czytaj – podwyżka) opłat za śmieci, którą przyjęła Rada Miasta przed odwołaniem z funkcji Przewodniczącego Rady, Andrzeja Kwiatkowskiego.
Ciekawe jak zrobiono przetarg (jak ogłaszano, jaka była specyfikacja itp.) w Gminie Obryte, że stawki 24 złote od gospodarstwa za odpady niesegregowane i 17 złotych za segregowany w zupełności wystarczą do rozstrzygnięcia przetargu. Bo ceny niewątpliwie są korzystne dla mieszkańców i gminy.
Wiadomo, że diabeł zawsze tkwi w szczegółach.

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gość #1107352 | 83.6.*.* 8 cze 2013 15:21

  kwoty oczywiście miesięcznie,czyli jak ktoś zużywa 4m3na miesiąc dopłaca donich ponad 90 złotych miesięcznie. Niech płacą za siebie!!! Granda

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gość #1107351 | 83.6.*.* 8 cze 2013 15:20

  Czyli rodziny dopłacają do 1m3 podgrzanej wody Panu Befingierowi Ryszardowi, Kowalewskiemu Zenonowi - na zebraniu mówiono 23 złotych do osiedla Na Skarpie. Dlaczego mamy płacić za Befingiera i Kowalewskiego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Sid #1096720 | 164.127.*.* 27 maj 2013 17:38

  Jak Kwiatkowski wystartuje na burmistrza będę namawiał kogo spotkam zeby go pułtuszczacy poparli. Ma to jak w banku! Dość układu zamknietego!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. P. #1096587 | 80.48.*.* 27 maj 2013 15:10

  Ksiądz Kosek trzyma sztamę z Dębskim, Kowalewskim, Purgaczowem, Befingerem i całą resztą. Nawet się z tym nie kryje. Układ zamknięty opanował cały Pułtusk. Wszyscy, którzy co chcą coś zrobić dla miasta i mieszkańców są odsuwani np. Pan Kwiatkowski bo próbują patrzeć im na ręce i rozliczać ich z błędnych decyzji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. M.P. #1096416 | 27 maj 2013 11:21

  Kto, Brfinger, ten łobuz prowadził walne w spółdzielni, a wystawił go - kto? Kowalewski - drugi mundry? Ludzie, koniec świata! A Dębski już aż przebiera nogami żeby podwyższyć dopierto co uchwalone ceny za śmieci? Księże Kosku, a ty to widzisz i nie grzmisz??!! Ludzie, trzymajcie mnie...

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)