Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Uczennice pułtuskiego Gimnazjum nr 2 wygrały 5 tysięcy złotych dla WOPR-u.

2013-05-23 18:06:23 (ost. akt: 2013-05-23 18:07:57)

Podziel się:

Alicja, Roxana, Natalia i Aleksandra z klasy II Publicznego Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Pułtusku wygrały nagrodę główną w konkursie realizowanym w ramach projektu „Młodzież i filantropia”, który odbył się 22 maja w ich szkole. Pięć zespołów uczniowskich walczyło o 5 tysięcy złotych dla wybranych przez siebie lokalnych organizacji pozarządowych.

Laureatki podczas swojej prezentacji wielokrotnie podkreślały jak ważną rolę pełni pułtuski WOPR na terenie „Wenecji Mazowsza”. Od ratowania zdrowia i życia ludzi przez popularyzację wiedzy nt. udzielania pierwszej pomocy i angażowanie się w różnego rodzaju imprezy o zasięgu lokalnym. Uczennice wzięły udział w kursie pierwszej pomocy organizowanym przez WOPR, by móc potem przekazać zdobytą wiedzę swoim koleżankom i kolegom ze szkoły. Zwróciły też uwagę na potrzeby organizacji związane z rozbudową bazy sprzętu ratowniczego o łodzie pontonowe i motorowe. Ich prezentacja zdobyła największe uznanie jury. Nagroda w wysokości 5 tysięcy złotych zasili konto Pułtuskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Symboliczny czek odebrali Prezes Wojciech Błaszczyk oraz Witold Stachnio.

Promocja lokalnych organizacji
Pozostałe zespoły uczniowskie przybliżyły działalność innych lokalnych organizacji: Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu, Stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin „Skarb nadziei”, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Pułtuskiej oraz „Pułtuskiego Klubu Wodniaków”. Wśród zaproszonych gości na widowni zasiedli przedstawiciele prezentowanych organizacji, dzięki którym uczniowie mogli zebrać niezbędne informacje oraz poczuć, ile satysfakcji i zadowolenia można czerpać z uczestniczenia w życiu swoich społeczności! Dzięki takiej współpracy zyskują również organizacje - angażują młodzież w swoje działania, a prezentacje są świetną formą promocji ich działalności.
Warto podkreślić, że zaangażowanie młodzieży zostało docenione przez Radę Rodziców – wszyscy uczniowie biorący udział w projekcie pojadą w nagrodę na wycieczkę do Warszawy! Pan Zbigniew Kowalczyk, właściciel P.H.U. Budomur, ufundował indywidualne nagrody dla finalistek.

Przebieg projektu „Młodzież i filantropia”
Od stycznia br. uczennice i uczniowie z klas I i II realizowali projekt pod opieką nauczycielek Katarzyny Sadowskiej i Doroty Archackiej. Dowiedzieli się jak skutecznie pomagać, poznali problemy swojej społeczności i możliwe sposoby ich rozwiązania, poszerzyli też swoją wiedzę na temat współpracy w zespole i przygotowania prezentacji. Odwiedzili lokalne organizacje pozarządowe, włączyli się w ich działalność, zebrali materiały i przeprowadzili wywiady. A wszystko to po to, aby móc jak najlepiej przybliżyć ich działalność podczas finału projektu i walczyć o nagrodę główną. Gimnazjum nr 2 w Pułtusku jest jedną z dziesięciu szkół na Mazowszu, które w roku szkolnym 2012/2013 biorą udział w projekcie „Młodzież i filantropia”. W każdej szkole organizowany jest finał projektu, a uczniowie wygrywają 5 tys. złotych dla lokalnej organizacji pozarządowej.
Partnerami merytorycznymi projektu są: Wojewoda Mazowiecki, Mazowieckie Kuratorium Oświaty oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dobrotka #1104561 | 178.42.*.* 5 cze 2013 14:59

  gratulacje

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. robo #1094042 | 83.24.*.* 24 maj 2013 09:15

  Odezwał się szmatławiec liżący dupę burmistrzowi - dno!!!!!!!!!!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. annaP #1093621 | 83.6.*.* 23 maj 2013 20:28

  Dokonaliście kradzieży intelektualnej: http://www.mlodziezifilantropia.pl/aktua lna-edycja

  ! - + odpowiedz na ten komentarz