Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Ćwiczenia ratowników WOPR i pułtuskich policjantów

2013-05-20 09:30:36 (ost. akt: 2013-05-20 09:31:07)

Podziel się:

19 maja o godzinie 9.00 w Pułtusku na przystani przy ul. Solnej odbyły się ćwiczenia ratownicze pułtuskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W ćwiczeniach wzięło udział 25 ratowników. Wśród nich byli także funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Ćwiczenia te spełniają istotną rolę ratownictwa wodnego, dla zapewnienia bezpieczeństwa wypoczywającym nad rzeką Narew.

W niedzielę 19 maja 2013r. od godz. 9.00 na przystani w siedzibie WPOR w Pułtusku odbyły się ćwiczenia ratownictwa wodnego. Ćwiczenia zorganizowane były przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Pułtusku pod kierownictwem Wojciecha Błaszczyka we współdziałaniu z Komenda Powiatową Policji w Pułtusku. W ćwiczeniach wzięło udział czterech funkcjonariuszy naszej jednostki asp. Rafał Kwiatkowski, sierż. szt. Rafał Morawski, sierż. szt. Jan Drejko oraz asp. Marek Balcerzak. Są oni czterema z pośród dziewięciorga policjantów, którzy są członkami pułtuskiego WOPR. Głównym celem ćwiczeń było radzenie sobie ze stresem i trudnymi emocjami , nawiązanie kontaktu i udzielenie wsparcia poszkodowanym na wypadek faktycznego zdarzenia. Takie ćwiczenia ratownicy z terenu naszego powiatu przeprowadzają po to, aby jak najszybciej i jak najsprawniej przeprowadzić akcję ratunkową.  Wszystko to odbywało się pod czujnym a zarazem krytycznym okiem instruktorów WOPR. Sześć trzyosobowych drużyn sprawdzało swoje umiejętności i przygotowanie do sezonu letniego.
Ćwiczenia składały się z trzech zadań:
-Ewakuacja osoby poszkodowanej znajdującej się na łodzi wędkarskiej
- Ewakuacja osoby, która uległa wypadkowi podczas skoku do wody
- Rzucanie do oznaczonego celu rzutką rękawową.
Całe zajęcia były punktowane. Na koniec ćwiczeń zostały one ocenione i we wspólnej rozmowie podsumowane. Choć wszyscy podeszli do zajęć bardzo poważnie i wszyscy bardzo się starali, najlepszą tego dnia okazała się drużyna w składzie: Mariusz Osica, funkcjonariusze policji asp.Rafał Kwiatkowski oraz Siemek Łukasz. Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone medalami. Wszystkim wręczono dyplomy

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB