Poniedziałek, 26 czerwca 2017. Imieniny Jana, Pauliny, Rudolfiny

Młode Orły rozbiły Płońsk

2013-05-13 12:01:48 (ost. akt: 2013-05-13 12:03:41)

Podziel się:

Młode Orły U-11 Nadnarwianki Pułtusk pokonały wysoko na własnym boisku, w sobotę 11 maja, zespół Akademii Futbolu Płońsk. Przewaga młodych adeptów była duża praktycznie w każdej kwarcie (4x15 minut). Pułtuszczanie grali na grząskim boisku a mimo to szybko przeprowadzali ładne składne akcje. Wymieniali często piłkę na jeden czy dwa kontakty.

Często w akcjach było po 6-7 podań. Nie bali się oddawać strzałów z dystansu. Znakomicie rzuty wolne wykonywał Jakub Kisiel. Jakub mimo młodego wieku na boisku pokazuje dużą dojrzałość. Na boisku to mózg drużyny. Bardzo dobrze bronili obaj pułtuscy bramkarze, Jarosław Tkaczyk i Maciej Cebula. Dużo kłopotów sprawiał obrońcom gości, Mateusz Stępniewski. Mecz był zacięty przez trzy kwarty, w czwartej zespół z Płońska już nie istniał na boisku. Płońsk też przeprowadzał groźne akcje, ale na przeszkodzie stali przeważnie bramkarze. Pułtuszczanie strzelali bramki nawet z prawie 0 konta, jak uczynił to w 54 minucie Mateusz Lepert czy uderzając z pierwszej piłki – jak Mikołaj Biernacki w 60 minucie. Podopieczni Pawła Brodzkiego i Mirosława Tkaczyka górowali również nad gośćmi umiejętnościami technicznymi. Pułtusk jest jedyną miejscowością w Lidze Orlików i mazowieckich ligach, gdzie nie ma np. pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Rodzice Młodych Orłów i Nadnarwianki mówią, że wstydzą się jak przyjeżdżają inne zespoły (nawet z wiosek) i dziwią się, że przy stadionie nie ma Orlika. W jakich warunkach muszą trenować pułtuszczanie! Młode Orły awansowały na 2 miejsce w tabeli Ligi Okręgowej Orlików. Płońsk pozostał na 4 miejscu.

Młode Orły U-11 Nadnarwianka Pułtusk – Płońska Akademia Futbolu 12:3 (3:1, 2:1, 1:1, 6:0)

Bramki: 5 goli Jakub Kisiel (10, 20, 42, 47, 51 minucie), 2 gole Mateusz Lepert (54, 55 minuta), Dominik Chmielewski 2 minuta, Dawid Mądrala 10 minuta, Mateusz Stępniewski 23 minuta, Piotr Sonnenberg 58 minuta, Mikołaj Biernacki 60 minuta.

Skład Młodych Orłów: Jarosław Tkaczyk – Dawid Wroniak, Dominik Chmielewski, Jakub Kisiel, Wojciech Markowski, Dawid Mądrala, Patryk Gralewski, Igor Wielechowski, Hubert Sokołowski, Mateusz Stępniewski, Piotr Sonnenberg, Mateusz Lepert, Mikołaj Biernacki, Damian Rakowski.