Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Młode Orły rozbiły Płońsk

2013-05-13 12:01:48 (ost. akt: 2013-05-13 12:03:41)

Podziel się:

Młode Orły U-11 Nadnarwianki Pułtusk pokonały wysoko na własnym boisku, w sobotę 11 maja, zespół Akademii Futbolu Płońsk. Przewaga młodych adeptów była duża praktycznie w każdej kwarcie (4x15 minut). Pułtuszczanie grali na grząskim boisku a mimo to szybko przeprowadzali ładne składne akcje. Wymieniali często piłkę na jeden czy dwa kontakty.

Często w akcjach było po 6-7 podań. Nie bali się oddawać strzałów z dystansu. Znakomicie rzuty wolne wykonywał Jakub Kisiel. Jakub mimo młodego wieku na boisku pokazuje dużą dojrzałość. Na boisku to mózg drużyny. Bardzo dobrze bronili obaj pułtuscy bramkarze, Jarosław Tkaczyk i Maciej Cebula. Dużo kłopotów sprawiał obrońcom gości, Mateusz Stępniewski. Mecz był zacięty przez trzy kwarty, w czwartej zespół z Płońska już nie istniał na boisku. Płońsk też przeprowadzał groźne akcje, ale na przeszkodzie stali przeważnie bramkarze. Pułtuszczanie strzelali bramki nawet z prawie 0 konta, jak uczynił to w 54 minucie Mateusz Lepert czy uderzając z pierwszej piłki – jak Mikołaj Biernacki w 60 minucie. Podopieczni Pawła Brodzkiego i Mirosława Tkaczyka górowali również nad gośćmi umiejętnościami technicznymi. Pułtusk jest jedyną miejscowością w Lidze Orlików i mazowieckich ligach, gdzie nie ma np. pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Rodzice Młodych Orłów i Nadnarwianki mówią, że wstydzą się jak przyjeżdżają inne zespoły (nawet z wiosek) i dziwią się, że przy stadionie nie ma Orlika. W jakich warunkach muszą trenować pułtuszczanie! Młode Orły awansowały na 2 miejsce w tabeli Ligi Okręgowej Orlików. Płońsk pozostał na 4 miejscu.

Młode Orły U-11 Nadnarwianka Pułtusk – Płońska Akademia Futbolu 12:3 (3:1, 2:1, 1:1, 6:0)

Bramki: 5 goli Jakub Kisiel (10, 20, 42, 47, 51 minucie), 2 gole Mateusz Lepert (54, 55 minuta), Dominik Chmielewski 2 minuta, Dawid Mądrala 10 minuta, Mateusz Stępniewski 23 minuta, Piotr Sonnenberg 58 minuta, Mikołaj Biernacki 60 minuta.

Skład Młodych Orłów: Jarosław Tkaczyk – Dawid Wroniak, Dominik Chmielewski, Jakub Kisiel, Wojciech Markowski, Dawid Mądrala, Patryk Gralewski, Igor Wielechowski, Hubert Sokołowski, Mateusz Stępniewski, Piotr Sonnenberg, Mateusz Lepert, Mikołaj Biernacki, Damian Rakowski.


Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB