Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Dzień Otwarty w ZUS dla Osób Niepełnosprawnych

2013-05-10 12:46:29 (ost. akt: 2013-05-10 12:46:35)
Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje Tydzień Przedsiębiorcy.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje Tydzień Przedsiębiorcy.

Autor zdjęcia: Red.

Podziel się:

Obchodzony corocznie w m-cu maju Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych stał się znakomitą okazją do zorganizowania 29 maja 2013 r. w godz. 9.00 – 14.00 we wszystkich jednostkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Dnia Otwartego dla Osób Niepełnosprawnych.

Dzień ten jest okazją do zamanifestowania tolerancji, równouprawnienia i godności osób niepełnosprawnych. Jest także dniem upowszechnienia wiedzy o prawach osób niepełnosprawnych w obszarze zagadnień z zakresu ubezpieczeń społecznych w tym zasad wypełniania i kompletowania dokumentów, orzecznictwa lekarskiego, rehabilitacji zawodowej, społecznej i leczniczej w ramach prewencji rentowej oraz aktywizacji zawodowej.

Wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z porad specjalistów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz ekspertów z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Działu Wsparcia i Rehabilitacji Społecznej, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Rzecznika Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Płocka.

Do dyspozycji naszych klientów udostępnione zostaną aktualne poradniki, ulotki i broszury dotyczące działalności ZUS.

Zachęcam Państwa do uczestnictwa w Dniu Otwartym dla Osób Niepełnosprawnych, zapraszam do odwiedzania jednostek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. EWA #1082209 | 91.235.*.* 12 maj 2013 14:18

    To jednak dyskryminacja osób niepełnosprawnych w Polsce istnieje. Szkoda, że walczy się z nią tylko jeden dzień w roku. A reszta dni roboczych gdzie? Chyba na Księżycu. Zamiast mydlić tym biednym ludziom oczy - weźcie się lepiej urzędasy do pracy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz