Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Ruszyły matury

2013-05-07 12:53:20 (ost. akt: 2013-05-07 13:02:33)

Podziel się:

Rola autorytetu w społeczeństwie na podstawie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego oraz przeszłość w "Glorii victis" Elizy Orzeszkowej i "Mazowszu" Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - takie były tematy do wyboru na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Rozwiązujący test na poziomie podstawowym musieli także m.in. odpowiedzieć na pytania do zamieszczonego w arkuszu tekstu popularnonaukowego Tomasza Rożka "44 zera" o wszechświecie.
I to właśnie z tymi tematami zmierzyli się zarówno maturzyści z powiatu pułtuskiego jak również osoby zdające egzamin na terenie całego kraju. Tegoroczna matura rozpoczęła się 7 maja o godzinie 9.00 egzaminem z języka polskiego. Dzisiaj abiturienci będą rozwiązywać zadania z matematyki. Następnie napiszą egzamin z języka obcego nowożytnego. Przedmioty można zdawać na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Maturzysta może wybrać też do sześciu przedmiotów dodatkowych. Zdaje je na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. W tej grupie znajdują się: biologia, chemia, filozofia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, język mniejszości etnicznej, język regionalny (kaszubski), wiedza o społeczeństwie, wiedza o tańcu. Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 28 maja. Aby otrzymać świadectwo dojrzałości abiturienci muszą przystąpić także do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego. Przeprowadzane są one w szkołach przez nauczycieli. Ta sesja egzaminacyjna zakończy się również 28 maja.
A wyniki matur poznamy 30 czerwca.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB