Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Pułtuski Beach Volleyball rozstrzygnięty

2013-05-06 09:52:15 (ost. akt: 2013-05-06 09:54:47)

Podziel się:

Chociaż pogoda nie dopisał, maraton siatkówki "Poczuj się jak na Beach Volleyball World Championships Mazury 2013" odbył się na sali sportowej, w piątek 3 maja, w Zespole Szkół im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku. Młodzież i seniorzy na sportowo uczcili święto narodowe.

Pomysłodawcą imprezy promującej siatkówkę w Pułtusku jest nasz ambasador, wielki miłośnik i pasjonat tej popularnej w Polsce dyscypliny (mamy w Polsce jedną z najlepszych lig na świecie), Pan Andrzej Krawczyński. Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w kategorii klas III i IV, V i VI wśród dziewcząt. Chłopców rywalizowali w kategorii IV – VI klas. Zwycięzcą tych zawodów jest każdy. Zawodnicy i zawodniczki grali rotacyjnymi składami, każdy zagrał 3 sety. Młodzi adepci i adeptki siatkówki zagrali również mecz z ambasadorem Mistrzostw Świata, mogli korzystać z rad i pomocy siatkarek UKS Zryw Pułtusk. Starsze koleżanki (Oliwia Sobocińska, Natalia Bielińska, Alicja Krawczyńska) z wielką pasją uczyły młodszych kolegów i koleżanki technik siatkarskich. Wielkie brawa należą się młodym zawodniczkom i zawodnikom: Klaudii Zając, Oliwi Zając, Michalinie Dębowskiej, Mai Misiak, Julicie Więcek, Juli Borowskiej, Zuzannie Moroza, Wiktorii Łukaszczyk, Karolinie Witkowskiej, Weronice Pachockiej, Jakubowi Grąbczewskiemu, Bartoszowi Grąbczewskiemu, Damianowi Szymańskiemu, Jakubowi Boruckiemu. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki i słodycze.
Najlepszymi gimnazjalistami turnieju zostali Szymon Godlewski i Adam Sadowski. W kategorii ponadgimnazjalnej walka o zwycięstwo toczyła się miedzy dwoma drużynami, związanymi z UKS Zryw Pułtusk: Łukasz Siemek, Karol Kaczmarczyk, Adam Malinowski, Przemysław Szczerba, Paweł Nowicki i Filip Kaczmarczyk okazali się zwycięzcami maratonu.
O godzinie 16 rozpoczął się turniej w kategorii Open. Wśród Pań do gry przystąpiły dwie drużyny. Jedną tworzyły Oliwia Sobocińska, Natalia Bielińska, Alicja Krawczyńska. Drugą Ewelina Olkowska, Magdalena Milewska, Iga Matusiak. Mecz był zacięty, walka o każdą piłkę. Były elementy dobrego ataku, gry blokiem, rozegrania i gry w obronie. Mecz sprawił obu drużynom wielką frajdę.
Wśród mężczyzn wystartowało sześć drużyn. Mieliśmy pokaz naprawdę dobrej siatkówki. Profesjonalnego zaangażowania. Wiele udanych ataków, bloków na siatce, parad w obronie. Ciekawie rozgrywane akcje. Tempo akcji wysokie. Gra zacięta o każdy punkt (grano jeden set do 21). Akcje oklaskiwane przez niestety nielicznych kibiców. Można by stworzyć z tych chłopaków naprawdę ciekawy zespół, który mógłby walczyć z powodzeniem na zapleczu ekstraklasy w Lidze seniorów. Może warto spróbować zbudować w Pułtusku dobry zespół seniorów i seniorek oraz postawić na szkolenie dzieci i młodzieży. To będzie dobra promocja naszego miasta. Warto nawiązać do pięknej historii pułtuskiej siatkówki.
Zwycięzcami kategorii Open okazał się „trójka” - Damian Lipiński, Cezary Godlewski, Kamil Jaworski, która wygrała bilety promocyjne na Beach Volleyball World Championships Mazury 2013. Druga lokata dla Daniel Kęsaka, Krystiana Ciszkowskiego, Patryka Bartczaka. Trzecie dla Macieja Szczesika, Jacka Elaka, Jakuba Szczesika. Czwarte miejsce dla Tomasza Kowalskiego, Artura Bosy, Przemysława Kowalskiego. Piąte dla Adama Szymborskiego, Macieja Wróbela, Tomasza Szymborskiego. Szóste dla Mateusza Stasiaka, Kamila Zaręby, Michała Bracha, Krzysztofa Ciszkowskiego.
Brawa należą się wszystkim, którzy wzięli udział w rywalizacji i popularyzacji siatkówki w naszym mieście. Szczególne podziękowania należą się dziewczętom: Oliwii Sobocińskiej, Alicji Krawczyńskiej (obie z LO im. P. Skargi) i Natalii Bielińskiej (PG 3) za granie w siatkówkę od godziny 10:00 oraz Panu Tadeuszowi Miłoszewskiemu za sędziowanie zawodów i pomoc w przygotowaniach. Zawodnicy i zawodniczki pytali, kiedy kolejny taki turniej.
Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB