środa, 20 września 2017. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Pułtuszczanie zdobyli Przasnysz

2013-05-04 11:13:39 (ost. akt: 2013-05-04 11:14:17)

Podziel się:

Zespół U16 Nadnarwianki Pułtusk pokonał na wyjeździe, w Przasnyszu miejscowy MKS 3:0. Do momentu strzelenia przez pułtuszczan drugiej bramki, mecz był wyrównany.

W czwartej minucie szybkim rajdem popisał się Piotr Cichocki, ale był faulowany i nie zdołał silnie uderzyć. Sędzia zinterpretował to jako przywilej korzyści, bo nasz zawodnik oddał strzał w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Ten jednak obronił dosyć lekkie uderzenie. W szóstej minucie Gracjan posłał piłkę dochodzącą do bramki z rzutu rożnego i bramkarz skapitulował. Potem gra się wyrównała i toczyła się w głębi pola gry. Dwie dogodne sytuacje do podwyższenia po dwójkowej akcji z Cichockim miał Mateusz Krawczyk, jednak minimalnie chybił. W drugiej części gry, Mateusz w 51 minucie podwyższył na 2-0. Piłka rzucona z autu za obrońców, Mateusz doskonale zagrywa ciałem, przepchał się i z bliskiej odległości strzela gola. Parę minut później powinno być już 3:0. Sytuacje sam na sam miał Gracjan Sokołowski, strzela po długim słupku, ale bramkarz broni. Gospodarze za chwilę mogli strzelić na 2-1, ale Władysław Stelmach był na posterunku i obronił mocne uderzenie z zamieszania w polu karnym. Parę minut później, w 70 minucie, Piotr Cichocki wykonuje rzut różny. Do piłki najwyżej wyskakuje Mateusz Krawczyk i głową i pakuje piłkę do siatki i jest 3:0. To piąta bramka pułtuszczanina w 3 meczu. Na cztery zero powinien podwyższyć Damian Załoga, ale piłka poleciała minimalnie obok słupka bramki przasnyszan.
Po 15 kolejkach pułtuszczanie w Mazowieckiej Lidze Juniorów młodszych zajmują 5 miejsce. Prowadzi Legia Warszawa.