Niedziela, 19 listopada 2017. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Grand Prix Pułtuska rozstrzygnięte. Zobacz zdjęcia!

2013-05-01 12:14:06 (ost. akt: 2013-05-01 12:16:18)

Podziel się:

Minionej soboty, 27 kwietnia, poznaliśmy zwycięzców cyklu Grand Prix Pułtuska w biegach przełajowych. Tego dnia, w Zespole Szkół nr 4 w Pułtusku odbywała się ostatnia, trzecia runda zawodów organizowanych przez Sławomira Krysiaka

Zawodom uważnie przyglądał się Burmistrz Pułtuska, Wojciech Dębski, który gratulował zawodnikom, wręczał dyplomy i medale. O zwycięstwie w całym cyklu zawodów decydował, w niektórych kategoriach, tylko 1 pkt. Sportowcy z wielką pasją rywalizowali. W niektórych biegach mieliśmy pokaz przemyślanej taktyki rozgrywania wyścigu.
Rywalizowano wśród dziewcząt i chłopców w następujących kategoriach: rocznik 2004 i młodsi, 2002/03, 2000/01, 1997/99, 1994/96, 1993 i starsi.

W III Rundzie, wśród najmłodszych dziewcząt najszybciej 400 metrów pokonała Klaudia Godlewska, przed Mają Szczerba i Julią Gosiewską. W całym cyklu triumfowała zawodnicza SP Psary Maja Szczerba, druga Klaudia Godlewska – SP Przemiarowo, trzecia Julia Gąsiewska – SP 4 Pułtusk. Najszybciej 600 metrów pokonał wśród chłopców Adam Tośka z SP Przemiarowo, drugi Mateusz Kud, a trzeci Tomasz Grzywacz (obaj SP 2 Pułtusk). Adam Tośka okazał się również zwycięzcą Grand Prix w tej kategorii. Wyprzedził Bartka Krawczyka – SP 4 Pułtusk oraz Mateusza Kuda.

W kategorii 2002/03, najszybciej 600 metrów wśród dziewcząt pokonała Olga Gąsiewska przed Alicją Borucką. Trzeci Anna Ptaszek – UKS Siódemka Legionowo. Grand Prix wygrała zaledwie o 1 pkt. Alicja Kordecka – SP Skaszewo przed Alicją Borucką – SP 2 Pułtusk oraz Nikolą Uśnik i Olgą Gosiewską (obie SP 4 Pułtusk). 800 metrów najszybciej przebiegł Daniel Gerek – SP 2 Pułtusk. Drugi Mateusz Stępniewski – SP 3 Pułtusk, trzeci Mateusz Łebkowski – SP Skaszewo. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Daniel Gerek przed Mateuszem Stępniewskim, trzeci Adam Obrębski – SP Przemiarowo.

W kategorii 2000/01 wśród dziewcząt zwyciężyła Ola Słomkowska (SP 2 Pułtusk), która pokonała najszybciej 800 metrów. Druga Natalia Gosiewska (SP 4 Pułtusk), trzecia Weronika Sierzan (SP Przemiarowo). Zwyciężczynią w cyklu zawodów okazała się Natalia Gosiewska przed Olą Słomkowską i Roksaną Rudnicką (SP 4 Pułtusk). Najlepszym biegaczem tej rundy pokonującym 1000 metrów został Adrian Wałowski – SP 4 Pułtusk przed Kamilem Ciążyńskim – SP 2 Pułtusk. Adam Wałowski wygrał również całe Grand Prix. Drugi Daniel Pik, a trzeci Dawid Sitkiewicz (obaj SP 3 Pułtusk).

W kategorii 1997-99 dziewcząt najszybciej w sobotę pobiegła Sylwia Słowikowska (PG Przemiarowo). Druga Patrycja Składanek (PG 3 Pułtusk), a trzecia inna zawodniczka PG Przemiarowo, Natalia Kuczyńska. Sylwia Słowikowska triumfowała również w całym cyklu Grand Prix. Na drugim miejscu uplasowały się dwie zawodniczki: Patrycja Składanek i Natalia Kuczyńska. Chłopcy biegali na 1500 metrów. Wygrał Damian Łuniewski – PG Karniewo. Drugi Daniel Szulecki, a trzeci Marek Balcerzak (obaj PG 3 Pułtusk). Daniel Szulecki wygrał całe Grand Prix przed Markiem Balcerzakiem i Damianem Łuniewskim.

Zawodnicy z rocznika 1994-96 biegali na 5000 metrów. Najlepszy okazał się Kamil Kozłowski przed Sebastianem Królem i Dawidem Wichowskim. Dziewczyny w sobotę nie wystartowały. Grand Prix Pułtuska w tym przełajowym, długodystansowym biegu zdobył Kamil Kozłowski. Drugi Sebastian Król, a trzecie miejsce zajęło dwóch zawodników: Dawid Wichowski i Dominik Kaźmierczak.

W kategorii najstarszej sobotnich zawodów wśród kobiet wygrała, pokonując 5000 metrów najszybciej Sylwia Ptaszek. Druga Justyna Kuczyńska, trzecia Maria Szymańska. Sylwia Ptaszek i Justyna Kuczyńska z identyczną ilością punktów zajęły pierwsze miejsce w Grand Prix Pułtuska. Trzecia Katarzyna Jankowska. Wśród mężczyzn triumfował po raz kolejny najstarszy uczestnik biegów długodystansowych, Waldemar Zając z Karniewa. Pokonał o blisko 20 lat młodszego Jacka Bryśkiewicza z Lidera Winnicy i blisko ćwierć wieku młodszego innego zawodnika Lidera, Pawła Kowalczyka. Pan Waldemar wygrał całe Grand Prix Pułtuska. Drugie miejsce zajął Jacek Bryśkiewicz, a trzecie Kamil Brodowski.

Pomysłodawca zawodów Sławomir Krysiak zapowiedział, że na jesieni ruszy kolejne Grand Prix Pułtuska.