Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

SMLW nie chce segregować śmieci

2013-04-26 15:28:58 (ost. akt: 2013-04-26 15:30:27)

Podziel się:

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Pułtusku wysyła od 24 kwietnia 2013r. do członków Spółdzielni, do wypełnienia oświadczenia pod odpowiedzialnością karną (art. 271 – funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawiania dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę, co do okoliczności mającej znaczenie prawne podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, a w przypadku osiągania korzyści majątkowej i osobowej od 6 miesięcy do 8 lat) oraz informację niepełną na temat naliczania stawek opłat za wywóz nieczystości stałych.

Spółdzielnia, której Przewodniczącym Rady Nadzorczej jest Zastępca Burmistrza Pułtuska, Zenon Kowalewski, zapomniała zapewne (mam nadzieję, że nie jest to świadome wprowadzanie w błąd mieszkańców) poinformować mieszkańców i członków swojej spółdzielni, że Radni i ustawodawca dali możliwość segregacji śmieci również mieszkańcom zabudowy wielorodzinnej. Wiąże się to, dzięki decyzji Rady Miejskiej w Pułtusku z 50% mniejszymi opłatami za wywóz nieczystości stałych (np. zamiast 39 złotych – 19,50 – które są odprowadzane do Kasy Miasta).
Ustawodawca i Radni pułtuscy dali możliwość obywatelom zadeklarowania czy chcą segregować śmieci czy nie. Taką możliwość widzi również Warszawska Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „Chomiczówka” w Warszawie oraz wiele wspólnot mieszkaniowych Warszawy.
Takiej możliwości zadeklarowania nie chce dać SMLW w Pułtusku, której Prezesem jest Marek Wojtaszek, a członkami rady nadzorczej min. Radny SPZP Stanisław Skalik, Dorota Karzuleska, Sławomir Grabowski, Zbigniew Sepełowski, Jerzy Szczepankowski, Jan Befingier, Jan Pieńkowski, Joanna Kaczmarczyk, Tadeusz Trukawka oraz Renata Waloch. Szefuje radzie wspomniany wyżej Zenon Kowalewski. Obowiązkiem Zarządu SMLW jest dbanie o interes jej członków, w tym o jak najmniejsze i najniższe opłaty. Inaczej mamy do czynienia z działaniem na szkodę Spółdzielni i jej członków.
Prezes SMLW nie widzi możliwości praktycznej w jaki sposób segregować w blokach śmieci. Co nie zmienia faktu, że informacja wysyłana do członków spółdzielni powinna być pełna, a nie cząstkowa.

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bogdan P. #1073405 | 46.113.*.* 3 maj 2013 11:32

  Ustawa z dnia 1 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw, ma charakter proekologiczny, jako że art. 6k. 1. 3. stanowi, iż rada gminy określa niższe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny. Nie może więc administrator nieruchomości (zarząd spółdzielni) dowolnie ani samodzielnie uniemożliwiać aktywności proekologicznej jej członkom/mieszkańcom. Rzecz jest o tyle istotna, że zbiórka selektywna odpadów jest w Pułtusku aż o 50% tańsza niż zbiórka nieselektywna! To jest bodziec do zachowań proekologicznych. I słusznie. Jeżeli władze spółdzielni będą utrudniały realizację tego wariantu, trzeba będzie wystąpić do sądu z pozwem zbiorowym. Mam wrażenie, że ponieważ opłaty za gospodarowanie odpadami stanowią zgodnie z ustawą dochód gminy, mają racje ci internauci, którzy twierdzą, iż dla zarządu spółdzielni ważniejszy jest interes burmistrza, który chciałby uzyskać z opłat jak największy wpływ środków do kasy miejskiej, aniżeli prawny podmiot przedmiotowego prawa spółdzielczego – członkowie spółdzielni.

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Paweł Jakowicki #1072880 | 83.6.*.* 2 maj 2013 20:02

  Płaszczysz się sam jak nie widzisz związku spółdzielczości i społeczeństwa obywatelskiego to nie jesteś spółdzielcą tylko jakimś tworem nie określonym ja jestem chojrak a ty zasłaniasz się pod hasłem spółdzielca a nie wiesz co to znaczy wiec zachęcam do lektury Nie tytułuj się Spółdzielcą bo te tytuł nie należy do Ciebie i pasuje tak jak i Kowalewskiemu i Karzulewskiej z nich tacy sami spółdzielcy jak z Ciebie A mieszkanie mam na 1000lecia i módl się żebym zajął się ta spółdzielnią to coś się zmieni . Podaj przykład płaszczenia się bo ja sobie nie przypominam ZMIELENI .pl INFO BUS JAK MASZ JAKIŚ DOWÓD TO WAL ŚMIAŁO ZMYŚLACZU ZAPRASZAM JUTRO O 12 ZOBACZYSZ JAK SIĘ PŁASZCZĘ

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. spóldzielca #1072732 | 109.243.*.* 2 maj 2013 17:35

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Panie Jakowicki - my tu o spółdzielni a pan wylatujesz jak Filip z konopi z tą swoją głupawką. co masz wspólnego ze spółdzielnią? tutaj żeś chojrak, a jak idziesz do ratusza to przed Dębskim płaszczysz się. Ktoś cię nie zna?

 4. Paweł Jakowicki #1072620 | 83.6.*.* 2 maj 2013 15:38

  Jest czas realizacji obietnic wyborczych, teraz jest czas realizacji obietnic, nie za rok kiedy usłyszymy prośby o poparcie. Zachęcam do aktywności społecznej do demonstracji prawdy do nagrywania posiedzeń, spotkań i dyskusji i emitowania ich na stronach internetowych you tube. com i innych. Podobnie w przypadku pułtuskich koszar, które w stanie wojny odbilibyśmy zbrojnie niewielkim oddziałem, marnieją a naszych oczach, dzięki zaniechanym działaniom władz miasta i powiatu. Terroryzm społeczny i wszechobecny, strach np. przed utrata pracy, ludzie nie rozmawiają a ulicach jeden drugiemu wilkiem, to wynik działań ekip rządzących zasłaniając się za ideami partyjnymi, nie mając z Ideami jakiegokolwiek związku dla pieniędzy zrobią wszystko, zmienia partię przecież i tak jesteśmy jak jedna wielka rodzina, zdecydowana większość wykorzystuje Nas wszystkich zaniżając standardy administracyjne, ograniczając dostęp do wielu nie ograniczonych możliwości. I tak na każdym kroku w Pułtusku można spotkać bezmyślność chce się powiedzie nie cyniczne działanie na szkodę społeczności obywatelskiej. Kiedy to własnie Społeczeństwo Obywatelskie jest podstawą do normalizacji, naturalnie nie w poprzek naturze. Zachęcam do wejścia na strony ZMIELENI.pl Pawła Kukiza i wypowiedzi prof. Jerzego Gieysztora na temat Jednomandatowych Okręgów Wyborczych na YOU TOBE.com INFO BUS 697 388 163 DO ZOBACZENIA NA ULICY

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. gość #1071128 | 79.191.*.* 30 kwi 2013 16:14

  A Pan Marek Wojtaszek, to mieszka w spółdzielni. Jego mieszkanie, gdzie mieszka syn jest do sprzedaży. Wybrać należy Prezesa, który mieszka w blokach spółdzielczych. Ile zarabia Wojtaszek w spółdzielni? Ktoś wie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (23)