Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Ewelina Nowosielska brązową medalistką MP w Pułtusku

2013-04-22 15:29:51 (ost. akt: 2013-04-22 15:31:43)

Podziel się:

Pułtusk gościł w sobotę, 20 kwietnia najlepszych zawodników polskich w Kickboxingu Light Contact i Pointfighting. Tego dnia odbywały się Mistrzostwa Polski w wersji Light Contact i Pointfighting oraz Pucharze Polski kadetów młodszych w Poinfaightingu. Sportowców o tak wysokiej klasie i randze zawodów, Pułtusk jeszcze nie gościł. Obejrzeliśmy wiele ciekawych i zaciętych walk

Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy KS Semiramida Pułtusk, dowodzonego przez Cezarego Rzepnickiego. Ewelina Nowosielska została podwójną brązową medalistką Mistrzostw Polski w kategorii 55 kg w Light Contact i Pointfighting. Pułtuszczanka w półfinale uległa znacznie bardziej doświadczonej zawodniczce z Piaseczna, wielokrotnej medalistce Mistrzostwa Europy i Świata, Dorocie Godzina. W Light Contact, Ewelina pokonała w ćwierćfinale Annę Zemszel. Mogliśmy oglądać walki najlepszych kicbkokserów, jak Michał Wszelak , Mariusz Niziołek, Adrian Durma, Łukasz Wichowski.
Świetne walki toczył również inny pułtuszczanin, Aleksander Chymkowski. Podopieczny Cezarego Rzepnickiego wśród kadetów młodszych zdobył złoty medal w kategorii 47kg (Pointfighting). W ćwierćfinale stoczył bardzo zacięty pojedynek z Klaudiuszem Świstulskim. Wygrał 10:9. W półfinale odprawił z kwitkiem Filipa Starka 10:6, a w finale pokonał Mariusza Niewiarowskiego 6:2.
Brązowy medal wywalczyli jeszcze kadeci młodsi Semiramidy Pułtusk: Kacper Dąbrowski w kategorii 37kg w Pointfighting, Adrian Obrębski w kategorii 42kg w Pointfighting.
W rywalizacji wzięło udział 50 klubów kickboxerskich, blisko 300 zawodników. Walki sędziowało blisko dwudziestu sędziów na czterech matach. Pułtusk odwiedzili delegaci Polskiego Związku Kickboxingu na czele z wiceprezesem Tadeuszem Dudą. Świetna promocja naszego miasta i kickboksingu. Cezary Rzepnicki, trener pułtuskich kicbokserów, był zadowolony z występu swoich podopiecznych. Planuje kolejne nabory w Pułtusku i Makowie Mazowieckim.
Pozostali zawodnicy Semiramidy Pułtusk, Tomek Ludwicki i Dariusz Piekutowski swoje walki skończyli w ćwierćfinałach. Dariusz Piekutowski w kategorii 94kg przegrał z Leskiem Jobs (w Light Contact), późniejszym wicemistrzem Polski. Tomek Ludwicki przegrał w kategorii 69kg z Kajetanem Kiersteinem.
Najlepszym klubem okazał się X Fight Piaseczno trenera Piotra Siegoczyńskiego, który zdobył 13 złotych medali, 8 srebrnych i 5 brązowych. Drugie miejsce KS Nadstal - 5 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy. Trzecie miejsce - LKSW Dan Świdnik - 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Paweł Jakowicki #1063321 | 83.6.*.* 22 kwi 2013 20:53

    Brawo Ewelina powinnaś wyzwać na pojedynek dwóch Panów stojących obok z lewej i z prawej strony. Powodzenia

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz