Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Chętnie wymieniali książki

2013-04-22 15:27:52 (ost. akt: 2013-04-22 15:28:41)

Podziel się:

W poniedziałek 22 kwietnia na Rynku w Pułtusku oraz przed budynkiem Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela można było zupełnie za darmo wymienić już przeczytaną książkę na inną. Wszystko odbywało się w ramach akcji „Wymiana książek”.

Akcja jest już od kilku lat znana w Polsce, natomiast w Pułtusku odbywała się po raz pierwszy. Jej organizatorem była Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela w Pułtusku. „Akcja polega na „uwolnieniu”, wymianie już przeczytanych książek na takie, których jeszcze nie czytaliśmy. Taka wymiana odbywa się za darmo, a wymienione teraz książki można będzie przy kolejnej akcji oddać i wziąć inne” – mówi Anna Mitkowska pracownik Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela w Pułtusku.
Okazuje się, że akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. „Pułtuszczanie chętnie wymieniają książki. Akcja rozpoczęła się od godziny 9.00 i po około dwóch godzinach jej trwania zebraliśmy już kilkadziesiąt publikacji. Myślę, ze każdy kto nas odwiedził znalazł coś dla siebie. Mieszkańcy przeważnie oddają powieści czasami lektury szkolne, a w zamian biorą takie powieści, których nie znają” – przekonuje Ewelina Tomczak, także pracownik Biblioteki im. Joachima Lelewela w Pułtusku. I dodaje, że w dobie kryzysu zakup książek to spory wydatek, a dzięki tej akcji mieszkańcy mogą za darmo nabyć książki, których jeszcze nie czytali.
Organizator już planuje kolejne podobne akcje. „ Następna wymiana książek odbędzie się 11 maja podczas imprezy ”Odjazdowy bibliotekarz”, a kolejna odbędzie się jeszcze 20 czerwca podczas „Światowego Dnia Uwalniania Książek”. Wtedy swoje książki będą mogli wymienić również mieszkańcy wsi, w których znajdują się filie naszej biblioteki” – mówi Anna Mitkowska.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Uwaga #1064058 | 83.6.*.* 23 kwi 2013 18:03

    Łachu,a to nie Tygodnik Pułtuski organizował wraz z biblioteką? Na klawiaturze nie chciało się wcisnąć paru literek. To ma być rzetelność - słyniesz z niej, oj słyniesz, od paru lat...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz