Czwartek, 17 sierpnia 2017. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

MKS Świt U16 Nowy Dwór Mazowiecki - MOSiR Nadnarwianka U16 Pułtusk 1:1 (1:1)

2013-04-16 16:05:14 (ost. akt: 2013-04-16 16:06:44)

Podziel się:

Ruszyła w końcu, po długiej przerwie, Liga Mazowiecka Juniorów. MOSiR Nadnarwianka U16 Pułtusk zremisował w Nowym Dworze Mazowieckim z miejscowym Świtem. Na trybunach skauci Legi Warszawa z Bartoszem Karwanem na czele. Podopieczni Pawła Brodzkiego powinni z Nowego Dworu wywieść komplet punktów.

Początek meczu należał zdecydowanie do naszej drużyny. Utrzymywaliśmy się przy piłce i co chwila konstruowaliśmy niebezpieczne akcje. Świt powinien być z wyniku bardzo zadowolony. Mógł już po 10 minutach przegrywać 5:0. Pułtuszczanie w tym czasie stworzyli sobie pięć dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Bardzo dobrze funkcjonowała przede wszystkim nasza prawa strona z Piotrkiem Cichockim i Krzyśkiem Królakiem.
W 3 minucie Piotr Cichocki popisał się dobrą wrzutką do Łukasza Deptuły, który strzelił jednak zbyt lekko. Minutę później Krzysztof Królak dobrym dośrodkowaniem dograł piłkę Gracjanowi Sokołowskiemu, który na 7 metrze mógł bezpośrednio pokonać bramkarza, jednak odskoczyła mu piłka przy przyjęciu. 2 minuty później ponownie duet Cichocki – Deptuła, rozmontował Świt. Jednak strzał Deptuły nie znalazł drogi do siatki. Minutę później Piotr Cichocki zamarkował dośrodkowanie, zszedł do środka i bardzo silnie uderzył na bramkę lewą nogą, wprost w dobrze ustawionego bramkarza gospodarzy. W 9 minucie, z dwudziestu metrów groźnie uderzył Deptuła. Bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. Sytuacje nie wykorzystane się mszczą. Sprawdziło się to na pułtuszczanach.
Gospodarze w 16 minucie, z niczego, strzelają bramkę. Długie podanie z głębi pola za linię naszej obrony. Błąd komunikacji pomiędzy bramkarzem Władysławem Stelmachem a Konradem Wiśniewskim. Wiśniewski kontrolował piłkę, tuż za nim biegł napastnik gospodarzy. Bramkarz wyszedł z bramki przed pole karne i nagle się zatrzymał. To samo zrobił Wiśniewski. Wykorzystał to Hubert Szczepański, który strącił piłkę głową i do pustej bramki praktycznie wpakował piłkę. Zamiast prowadzenia pułtuszczan, jest 1:0 dla gospodarzy. Chwilę później gospodarze groźnie uderzyli z 16 metrów, jednak tym razem bramkarz stanął na wysokości zadania. W 21 minucie pułtuszczanie ponownie stworzyli groźną sytuację. Wrzutka Krzysztofa Królaka. Niecelny strzał z 12 metrów Łukasza Zalewskiego. Minutę później silnie uderza Piotr Cichocki, jednak piłkę blokuje jeden z obrońców, odbija się pod nogi Piotra Cywińskiego, który nie korzysta z prezentu i posłał piłkę nad poprzeczką. W 29 minucie silnie uderza z rzutu wolnego Gracjan Sokołowski, bramkarz gospodarzy paruje jednak piłkę na rzut rożny. Bramka Świtu, jak zaczarowana. Przychodzi 36 minuta. Kamil dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne. Niefortunna interwencja obrońcy gospodarzy, który wybił piłkę wprost do Piotra Cywińskiego, który tym razem nie marnuje sytuacji. Strzałem głową z bliskiej odległości wyrównał wynik meczu. 1:1.

Druga połowa już bardzie wyrównana. W 60 minucie wyśmienity rajd Królaka (prawy obrońca), który rozpoczął drybling na swojej połowie, minął chyba ze 4 graczy Świtu i silnie uderzył z 16 metra, jednak bramkarz wyciągnął się jak struna i sparował piłkę na rzut rożny. W 79 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Krzysztof Królak, który dobiegł do piłki (zablokowany strzał jednego z naszych pomocników) na 16 metrze. Niestety strzelił nad poprzeczką. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Świt mógł skarcić nasz zespół. Świt wyszedł z kontrą, dośrodkowanie na piąty metr, zawodnik minimalnie spóźniony posłał piłkę tuż obok słupka. Chwilę potem po kilku podaniach, Gracjan Sokołowski wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak z 6 metra przestrzelił. Jak On to zrobił, to tylko sam wie.

Bramki: Hubert Szczepański 16 minuta – Piotr Cywiński 36 minuta

Skład Nadnarwianki: Władysław Stelmach – Krzysztof Królak, Karol Czaplicki, Kamil Jagielski, Konrad Wiśniewski – Piotr Cywiński, Mateusz Kiela, Patryk Zalewski (74 minucie Łukasz Leończuk) – Piotr Cichocki, Łukasz Deptuła (55 minucie Tomasz Boligłowa), Gracjan Sokołowski